Naturalna faktura kamienia dekoracyjnego nadaje pokojom elegancji. Oryginalny i intrygujący wygląd wkomponuje się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i te utrzymane w klasycznym stylu. Jest to materiał bardzo plastyczny, więc łatwo dopasować go do indywidualnych oczekiwań. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, gdzie możesz wykorzystać kamień dekoracyjny oraz czym różni się wersja stosowana we wnętrzach od tej na elewacjach budynków.

Czym jest kamień dekoracyjny?

Kamień ozdobny na ścianę to nic innego jak dekoracyjne płyty strukturalne, które dobrze imitują kamień naturalny. Jak już wspomnieliśmy, jest to materiał bardzo plastyczny – kamień dekoracyjny wewnętrzny może przybierać dowolną fakturę (najczęściej chropowatą), kształt i rozmiar, cechuje go również wiele barw. Tylna część kamienia ozdobnego jest płaska, co pozwala na dokładne przyklejenie go do ściany – ułożymy go z łatwością, a dzięki wytrzymałej budowie będzie on nam służył przez wiele lat (jest odporny na wilgoć, zmienną temperaturę i uszkodzenia natury mechanicznej). Jest to też materiał o wiele tańszy niż kamień naturalny, a jednocześnie sprytnie go imitujący – na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnicę.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Kamień dekoracyjny wewnętrzny idealnie sprawdza się w salonach – chropowata faktura i nieregularne kształty przyciągają wzrok gości, dobrze współgrają z elementami wykończenia pokoju dziennego, takimi jak zestaw wypoczynkowy w stylu klasycznym czy kominek opalany drewnem. We wnętrzach najczęściej stosuje się kamień ozdobny na ścianę stworzony na bazie gipsu, cementu lub keramzytu. Struktura jest specjalnie utwardzona i wzmocniona przez włókna szklane, niekiedy zatapia się w niej również siatkę, która zapobiega pękaniu i odchodzeniu materiału od ściany. Pamiętajmy, że kamień dekoracyjny wewnętrzny ma tendencję do chłonięcia wilgoci, gdy więc zdecydujemy się wyłożyć nim łazienkę lub kuchnię, warto go zawczasu zaimpregnować.

Kamień dekoracyjny zewnętrzny

Kamień dekoracyjny zewnętrzny cechuje się tymi samymi właściwościami estetycznymi, co kamień ozdobny na ściany wewnątrz domu – nadaje budynkowi stylu i charakteru, wyróżnia go na tle identycznie otynkowanych budynków sąsiadów. Ze względu na warunki panujące na dworze/polu, musi on być bardziej wytrzymały od swojego indoroowego odpowiednika i charakteryzować się odpornością na niskie i wysokie temperatury, wilgoć (deszcz, śnieg), a także uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj