Ogrodzenie panelowe to coraz częściej wybierany typ ogrodzenia nie tylko zakładów przemysłowych, boisk sportowych, ale także prywatnych posesji. Estetyczny wygląd, trwałość i przystępna cena sprawiają, że coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na tę inwestycję. Jeśli jeszcze nie masz ogrodzenia panelowego, a zamierzasz ogrodzić swoją działkę, poznaj więcej szczegółów.

Czym jest ogrodzenie panelowe?

Najprościej mówiąc są to połączone ze sobą za pomocą słupków panele – prefabrykaty, które w zależności od użytych materiałów różnicuje się pod względem wytrzymałości i przeznaczenia. Betonowe fundamenty słupków dają gwarancję stabilności takiego ogrodzenia, a antykorozyjne materiały, z których wykonane są panele gwarantują trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne na długie lata. W zależności od przeznaczenia rozróżnia się lżejsze i cięższe konstrukcje panelowe.

Rodzaje ogrodzeń panelowych

Stalowe ogrodzenia panelowe, ze względu na ich trwałość, wybierane są najczęściej. Zawierają powłokę zabezpieczającą przed korozją i w zależności od użytych materiałów, rozróżnia się panele ocynkowane i malowane proszkowo. Do produkcji tych pierwszych używa się metody ocynku ogniowego, natomiast te drugie dodatkowo są malowane proszkowo w różnych kolorach. Dostępne są również w sprzedaży rzadziej wybierane, ze względu na mniejszą trwałość, drewniane ogrodzenia panelowe.

Panele proste 2d oraz 3d z przetłoczeniami

W zależności od zastosowanych materiałów i sposobów ich łączenia rozróżnia się metalowe ogrodzenia panelowe 2d i 3d. Panel ogrodzeniowy 2d 868 to bardzo wytrzymała konstrukcja wykonana z grubego drutu o średnicy nawet do 8 mm. Jego lżejszą i tańszą wersją jest panel ogrodzeniowy 656, wykonany z drutu o grubości około 5 mm. Ta lżejsza konstrukcja jest doskonałym rozwiązaniem do grodzenia zarówno prywatnych posesji, jak terenów przemysłowych. Panele 3d wyglądają nieco inaczej niż panele 2d. Różnią się przede wszystkim tym, że zawierają trójwymiarowe poziome przetłoczenia w kształcie litery V.

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenie panelowe jest dobrym wyborem dla wszystkich, dla których ważne są takie elementy jak trwałość i solidność, oraz szybki montaż i niewygórowana cena. Ogrodzenia panelowe są łatwe w montażu, a co za tym idzie, stawia się je bardzo szybko dzięki specjalnym zestawom montażowym. Są wytrzymałe dzięki powłokom antykorozyjnym i nie trzeba ich będzie zmieniać po kilku latach, jak to ma miejsce w przypadku innych ogrodzeń z siatki czy drewna. Można je zamówić online, co stanowi dużą wygodę, szczególnie dla zapracowanych osób. To najtańsze ogrodzenie z metalu idealnie będzie komponować się z pnącą roślinnością, co zapewni więcej prywatności. Koszt takiego ogrodzenia można ponadto łatwo oszacować. Na stronie firmy JANMET znaleźć można kalkulator ogrodzenia panelowego, za pomocą którego można przetestować koszty ogrodzenia w różnych konfiguracjach.

Przeznaczenie ogrodzeń panelowych

Panele ogrodzeniowe są dobrym rozwiązaniem dla domu i firmy. Nadają się do grodzenia działek, odgradzania od siebie ogródków. Z takich rozwiązań chętnie korzystają deweloperzy przy wydzielaniu ogródków przynależących do mieszkań czy domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Można nimi ogradzać również powierzchnie przydzielone różnym instytucjom, tereny sportowe i place zabaw dla dzieci.

System oparty na ogrodzeniach panelowych sprawdzi się w każdych warunkach i zaspokoi indywidualne wymagania. To inwestycja zdecydowanie warta swojej ceny. Posłuży długie lata i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych, a dostępność przez internet i łatwy montaż stanowią dodatkowe czynniki, które przekonają nawet bardzo niezdecydowanego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj