Szklarnia ogrodowa to interesujące rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na przedłużeniu wegetacji roślin. Jednocześnie to świetny sposób na zwiększenie zbiorów naprawdę zdrowych warzyw i owoców. Szklarnia ogrodowa 3x6m jest już na tyle duża, że można zasiać i zasadzić rzeczywiście sporo gatunków roślin. Ważne tylko, aby decydować się na model wykonany z wytrzymałego i estetycznego materiału. Optymalny wybór to szklarnia z poliwęglanu w konstrukcji stalowej.

Jak zapewnić roślinom odpowiednie warunki wzrostu?

Ta kwestia niewątpliwie spędza sen z powiek wielu ogrodnikom-amatorom. Pogoda bywa kapryśna, a gwałtowne zjawiska atmosferyczne sytuacji nie poprawiają. Coraz częściej w naszym kraju występują ulewy, ale i całkowity brak opadów przez długi czas. Zdarzają się też wyjątkowo porywiste wiatry czy nagłe przymrozki pod koniec wiosny.

Takie zjawiska utrudniają uprawę warzyw i owoców w przydomowych ogródkach. Dlatego warto zdecydować się na szklarnię ogrodową z poliwęglanu, która zapewnia uprawianym roślinom jak najlepsze warunki wzrostu. Przede wszystkim daje im ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Pozwala też na uzyskanie odpowiedniego poziomu ciepła i wilgoci, a także wykorzystania promieni słonecznych. Wegetacja roślin jest oczywiście znacznie dłuższa. Trwa od lutego do listopada, a niektóre gatunki warzyw można nawet uprawiać pod taką osłoną w okresie zimowym.

Szklarnia z poliwęglanu 3x6m jest najczęściej wybieranym przez działkowców modelem dużego tunelu ogrodniczego.

Jaką wybrać konstrukcję szklarni ogrodowej 3×6?

Do wyboru jest kilka opcji. Można zdecydować się na konstrukcję drewnianą, aluminiową lub stalową. Każda z nich ma swoje zalety. Ta pierwsza kojarzy się z tradycyjnymi szklarniami, które jeszcze kilkanaście lat temu dominowały w ogrodach. Drewno jest estetyczne, ale bardzo wrażliwe na działanie wilgoci. Dlatego w ostatnich latach coraz częściej zostaje wypierane przez aluminium lub stal.

Warto podkreślić, że konstrukcja stalowa zapewnia naprawdę dużą wytrzymałość i trwałość. Szklarnię ze stali szybko się składa, i co ważne, nie trzeba spawać poszczególnych elementów. Całość wyróżnia się solidnością wykonania. Zwraca także uwagę dobra stabilność konstrukcji oraz jej odporność na silne wiatry. To istotne zwłaszcza tam, gdzie mocniejsze podmuchy zdarzają się dość często.

Nie można jednak zapominać o jednej rzeczy. Mianowicie należy wybierać konstrukcję z dobrze zabezpieczonej stali nierdzewnej. Dzięki temu szklarnia posłuży w nienagannym stanie przez wiele lat, i nie dojdzie do korozji.

Jaki materiał na pokrycie szklarni? Dlaczego poliwęglan?

W tym przypadku wybór jest pomiędzy folią, szkłem a poliwęglanem. Z tych trzech opcji to właśnie poliwęglan okazuje się najlepszy, i to z kilku powodów. Przewaga nad folią dotyczy nie tylko znacznie większej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, ale również korzystniejszych warunków dla roślin. Z kolei szkło łatwo można stłuc, a poza tym przepuszcza promieniowanie ultrafioletowe.

Nowoczesny materiał, jakim jest poliwęglan, zapewnia uprawianym warzywom i owocom doskonałe warunki. Należy podkreślić jego fantastyczną wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne. Niestraszne mu ani duże upały, ani też siarczyste mrozy – parametry użytkowe pozostają niezmienne. Dlatego też nie trzeba demontować szklarni pokrytych tym materiałem na zimę.

Tworzywo poliwęglanowe efektywnie przepuszcza światło. Zatrzymuje promieniowanie UV, a jednocześnie pozwala na kumulowanie ciepła wewnątrz szklarni. Ta cecha jest szczególnie ważna w okresie wiosenno-letnim, kiedy temperatury w nocy mogą spadać nawet poniżej zera. Pod szkłem dochodzi do szybkiego wychłodzenia, natomiast w szklarni poliwęglanowej dłużej to ciepło pozostaje.

Znaczenie ma jednak rodzaj pokrycia poliwęglanowego. Bardziej się sprawdza poliwęglan komorowy niż lity. Ten drugi, choć nieco tańszy, nie gwarantuje tak dobrych parametrów użytkowych jak wersja komorowa.

Szklarnia ogrodowa 3x6m – tylko z poliwęglanu w konstrukcji stalowej!

Jeżeli szklarnia ma spełniać swoją funkcję i zapewniać optymalne warunki dla rozwoju roślin, to trzeba decydować się na szklarnię z poliwęglanu w konstrukcji stalowej. Szybko i łatwo się ją składa. Poliwęglan montuje się za pomocą śrub, podkładek i nakrętek, dlatego jest to solidne. Szklarnia jest mocna, stabilna i bardzo wytrzymała. Co więcej, można ją sukcesywnie rozbudowywać. Służą do tego specjalne moduły przedłużające. Takich możliwości nie daje ani szklarnia foliowa, ani też ze szkła. Tego typu modele nadają się również do przenoszenia w inne miejsce.

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu w konstrukcji stalowej to gwarancja najwyższej jakości, dużej wytrzymałości oraz długiej żywotności.

Źródło:

Sklep Arlen Team – producent szklarni ogrodowych Volya
Al. Jerozolimskie 81 lok. 7.10
02-001 Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj