Jesień, która właśnie zagościła w naszym kraju przypomina jak ważny jest odpowiedni system grzewczy w naszym domu. Nikt nie lubi marznąć w zimne dni. Niewielu z nas lubi też wydawać znaczną część dochodów na ogrzewanie. Co zrobić by tego uniknąć? Warto zapoznać się z ofertą nowoczesnych kotłów na pellet i ekogroszek!

Wiele osób zastanawia się jaki system grzewczy zamontować w domu. Możliwości na rynku jest wiele, jednak nie każda instalacja może okazać się optymalna, a przede wszystkim ekonomiczna. Nie chcąc płacić kolosalnych rachunków warto zainteresować się bardzo popularnymi w ostatnim czasie kotłami na pellet bądź nowoczesnymi kotłami na ekogroszek.

Jeśli chodzi o koszty ogrzewania piece na pellet świetnie sprawdzą się w nowych, docieplonych domach, natomiast kotły na ekogroszek – w starszych, dużych, gorzej docieplonych budynkach z wiekową instalacją wodną. Warto pamiętać, że zarówno kotły na pellet, jak i piece na ekogroszek spełniające wymagania 5 klasy i Ecodesign wytwarzają znacznie mniej zanieczyszczeń. Dla przykładu, gdyby wszystkie tzw. “kopciuchy”wymienić na nowoczesne, zautomatyzowane kotły na ekogroszek emisja zanieczyszczeń spadłaby o około 90 procent! Decydując się na zakup kotła na pellet lub pieca na ekogroszek można też skorzystać z dofinansowania oferowanego przez program “Czyste powietrze”. Znacząco obniży ono nasze wydatki na nowy piec.

Piec na pellet – wygoda, oszczędność i ekologia w jednym

Kotły na pellet to obecnie jeden z najpopularniejszych urządzeń grzewczych zakładanych w Polsce. Na taką tendencję składa się kilka czynników, które sprawiają, że klienci tak chętnie inwestują w piece pelletowe. Duże znaczenie ma koszt paliwa. Dzięki pelletowi możemy zaoszczędzić w ciągu roku nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym czy olejowym. Pellet jest też materiałem odnawialnym co sprawia, że jest ekologiczny, a dodatkowo pozostawia niewielką ilość popiołu, który można wykorzystać jako nawóz Współczesne kotły zapewniają też duże poczucie komfortu. Urządzenia są bezpieczne, zautomatyzowane, możemy nimi sterować za pomocą smartfona czy laptopa. Piece na pellet nie wymagają od nas dużo pracy i uwagi, a bezproblemowa obsługa sprawia, że korzystanie z kotłów pelletowych jest wyjątkowo wygodne.

Kotły na ekogroszek – ekologiczny i ekonomiczny sposób na ciepło

Automatyczne piece na ekogroszek to nowoczesny, bezpieczny i ekologiczny sposób ogrzewania domu. Choć można nieraz usłyszeć opinię, że ekogroszek nie jest ekologiczny, nie jest to prawdą. Zarówno piece na pellet, jak i kotły na ekogroszek mają bardzo podobny poziom emisji zanieczyszczeń i spełniają wyśrubowane normy unijne.

Wydajność i wysoka wartość opałowa ekogroszku sprawia, że dobrze dobrany piec w łatwy sposób ogrzeje dużą powierzchnię nie uszczuplając znacząco naszego budżetu. Różnicą między kotłem pelletowym a piecem na ekogroszek jest to, że ten drugi pracuje w sposób ciągły i po osiągnięciu zadanej temperatury przełącza się w tryb podtrzymania żaru. Oba piece są dobrym wyborem dla ceniących sobie komfort i oszczędność. Przed wyborem warto skonsultować się z ekspertami w dziedzinie, którzy z pewnością doradzą najlepsze rozwiązania. Więcej informacji i przykładowe piece można obejrzeć tutaj: https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj