Mieszkania z przestronnym balkonem są obecnie jedynymi z najbardziej pożądanych inwestycji. Dodatkowa powierzchnia nie tylko doświetli mieszkanie, lecz również stanowić będzie przestrzeń, którą będziemy mogli ciekawie zaaranżować. Pięknie ukwiecony balkon bowiem to nie tylko idealne miejsce relaksu oraz odpoczynku, lecz również wizytówka naszego mieszkania. Jakie są zatem zalety zakupu mieszkania z balkonem?

„Pokaż mi swój balkon, a powiem Ci, kim jesteś” można by powiedzieć, parafrazując znane przysłowie. I chociaż nic nie zastąpi ogrodu, dobrze zagospodarowany balkon może stanowić jego namiastkę, a także optycznie powiększy zwłaszcza małe mieszkania. Sprawdź, jakie są zalety zainwestowania w mieszkanie z balkonem.

Świeże powietrze bez wychodzenia z domu

Balkon daje możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu w obrębie własnego mieszkania. Wystarczy ustawić na nim meble wypoczynkowe, niewielki stolik kawowy, leżaki i zamontować hamak. Możemy być pewni, że nic tak nie sprzyja komfortowemu odpoczynkowi po pracy, jak popołudniowa kawa na własnym balkonie. Dlatego też, w trosce o komfort przyszłych lokatorów, coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę mieszkań z gustownymi, zgrabnymi balkonami. Doskonałym przykładem jest Osiedle Botanika, zlokalizowane w samym sercu krakowskiej Nowej Huty.

Przedłużenie salonu

Odpowiednio i elegancko zaaranżowany balkon, nawiązujący stylem do reszty mieszkania, będzie stanowił przedłużenie naszego salonu, tworząc z im harmonijną całość. Opcji umeblowania jest sporo; ważne, aby dobrać na nim podobną kolorystkę jak w reszcie lokalu, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z kawalerką. Postawmy na sprzęty oraz elementy dekoracyjne w podobnym stylu.

Ogród za ścianą

Balkon to także możliwość założenia balkonowego ogródka i cieszenia się bujną roślinnością. Rośliny balkonowe nie tylko podniosą estetykę, lecz również wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie oraz zdrowie, podnosząc poziom tlenu w powietrzu i pochłaniając szkodliwy dwutlenek węgla, a także zanieczyszczenia z ulicy. Ponadto na balkonie możemy uprawiać nie tylko rośliny ozdobne; w specjalnych pojemnikach możemy hodować zioła, a także niektóre warzywa.

Funkcja użytkowa

Wyposażając balkon w gustowne, drewniane skrzynie oraz inne meble, służące do przechowywania, zyskasz dodatkową przestrzeń na sprzęty orz akcesoria, które nie mieszczą się w domu. Uważajmy jednak, aby nie zrobić z naszego balkonu składowiska niepotrzebnych przedmiotów; przechowujmy je na przykład w gustownych, wiklinowych koszach lub skrzyniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj