Chcesz znaleźć pracę, w której będziesz się spełniać? Kochasz psy i nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Od teraz możesz połączyć zarabianie pieniędzy z miłością do zwierząt i pomagać im z czystej pasji, zarabiając przy tym na życie. Jak to zrobić? Poniżej przedstawimy Ci listę najlepszych zawodów dla miłośników psów!

Kochasz psy? Te zawody są dla Ciebie!

Wbrew pozorom, istnieje całkiem długa lista zawodów i profesji powiązanych w różny sposób z pracą z psem. Większość ludzi zatrzymuje się jedynie na takim zawodzie jak na przykład weterynarz czy psi fryzjer. Jednak warto wiedzieć, że jest ich o wiele więcej!

Idealne zawody dla miłośników psów:

 • groomer (psi fryzjer),
 • petsitter,
 • behawiorysta/zoopsycholog,
 • właściciel/sprzedawca sklepu zoologicznego
 • weterynarz/technik weterynarii
 • szkoleniowiec/psi trener
 • dogoterapeuta
 • pracownik schroniska,
 • sędzia na wystawie psów
 • hodowca
 • ratownik/policjant pracujący z psem.

Nie każdy z wyżej wymienionych zawodów jest jasno określony prawnie i nie każdy z nich da Ci wystarczający dochód, który pozwoli na godne utrzymanie się. Jak z każdej pasji, tak samo z miłości do zwierząt można wykreować swój własny biznes. Jego rozwój może Cię kosztować trochę czasu i pieniędzy, ale rozwijanie takiej firmy powinno być dla Ciebie wielką przyjemnością oraz źródłem satysfakcji. Wykonując część z tych zawodów, będziesz pracować również z innymi zwierzętami, nie tylko z psami. Warto mieć to na uwadze, jeżeli chcesz zostać na przykład weterynarzem. Pamiętaj także o tym, że praca z psami wiążę się również z pracą z ludźmi. Aby być dobrym specjalistą w powyższych dziedzinach, nie wystarczy jedynie wiedza i miłość do psów, na pewno przydadzą się również dobre umiejętności interpersonalne.

Czy praca ze zwierzętami jest dobrze płatna?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od profesji, jaką wybierzesz, od tego, jakie są Twoje umiejętności i wiedza w danej dziedzinie. Istotny jest także sposób prowadzenia firmy i zdolności biznesowe. Jeżeli jednak na pierwszym miejscu stawiasz wysokie wynagrodzenie – lepiej odpuścić sobie pracę ze zwierzętami. W wyżej wymienionych profesjach najlepsze będą te osoby, które podejmą się ich z powołania. Tacy specjaliści mogą znaleźć dobrze płatną pracę lub założyć własny biznes, który będzie przynosił zadowalający zysk.

Jakie są wady pracy ze zwierzętami?

Nie ma zawodu idealnego, a każda z profesji ma swoje wady. Jakie są największe niedogodności związane z pracą z psami? Zacznijmy od wady, która nie będzie problematyczną kwestią dla każdego. Aby zostać weterynarzem, zootechnikiem czy behawiorystą trzeba poświęcić dużo czasu na naukę do tego zawodu. Wiele osób odstrasza perspektywa spędzenia wielu lat w książkach, dlatego rezygnują ze studiów weterynaryjnych, które wydawały się kiedyś dla nich spełnieniem marzeń.

Nie wszyscy również zdają sobie sprawę z tego, jak najczęściej wygląda praca z psami. Niemal codziennie narażasz się na pogryzienia oraz masz niewiele czasu na głaskanie i zabawę z czworonogami. Dodatkowo decydując się na pracę jako weterynarz czy zootechnik musisz przygotować się na to, że na co dzień będziesz patrzeć na ogrom psiego cierpienia. Nie każdy potrafi sobie poradzić z takimi emocjami. Praca z psami wiąże się również z wielką odpowiedzialnością. Bardzo często to od Ciebie będzie zależeć ich życie i zdrowie.

Jeżeli marzysz o pracy z psami, a minusy wyżej wymienionych profesji Cię nie przerażają – prawdopodobnie będziesz idealnym specjalistą w swojej dziedzinie. Masz w domu psa, a jego dobro jest dla Ciebie najważniejsze? Jeżeli chcesz zadbać o dobrą oraz zbilansowaną dietę swojego pupila – wybierz suche karmy dla psów w sklepie Babuzoo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj