Beton w domu, we wnętrzu serca domu, czyli kuchni, i w łazience, w której znajdujemy czas na relaks w gorącej kąpieli? Zdecydowanie tak! Ten materiał dominuje już nie tylko w branży budowlanej, gdzie wykorzystuje się typ konstrukcyjny.

We wnętrzach coraz chętniej jest wykorzystywany beton architektoniczny. Jego trwałość, estetyka i właściwości fizyczne decydują o tym, że sprawdza się w wykończeniówce. To doskonały pomysł na betonowe blaty kuchenne i łazienkowe. Jakie mają zalety takie produkty?

Higieniczna kuchnia

Zacznijmy od kuchni, bo to najbardziej wymagające pomieszczenia w każdym mieszkaniu i domu. Tutaj gotujemy, przygotowujemy rozmaite posiłki. Blaty są zatem narażone na tłuste zabrudzenia, trudne do usunięcia plamy, kurz i sporo innych zanieczyszczeń. Do tego jest tu wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach, szczególnie podczas pieczenia czy gotowania. I wreszcie wyższy poziom wilgotności.

Podczas gotowania liczy się komfort, bezpieczeństwo i maksimum higieny. To wszystko są w stanie zaoferować betonowe blaty kuchenne. Dostępne także w formie dużych elementów, które sprawdzają się jako monolityczne wyspy kuchenne.

Blaty bazujące na betonie architektonicznym zyskują na naturalnej impregnacji. Nie występują na ich powierzchni niedoskonałości, które mogłyby stać się miejscem gromadzenia wilgoci czy zabrudzeń. Dzięki temu kuchnia pozostaje w pełni higieniczna.

Betonowe blaty kuchenne są niezwykle odporne na uszkodzenia. Bardzo trudno o zarysowanie, pękanie czy innego rodzaju uszczerbki. Tym samym można swobodnie na nich przygotowywać rozmaite dania, nie martwiąc się ani o ich stan, ani o bezpieczeństwo podczas operowania ostrymi narzędziami kuchennymi.

Wymarzona łazienka

Równie dobrze blaty z betonu architektonicznego radzą sobie we wnętrzach łazienkowych. Są odporne na działanie wilgoci, której akurat w łazience jest najwięcej. Nie uraczą zatem domowników nieestetycznymi plamami powstałymi podczas zachlapania wodą. Cechuje je niska nasiąkliwość i higroskopijność.

W łazience, w której domownicy liczą na trwałość, jakość i estetykę zastosowanych materiałów, nie może zabraknąć betonowych blatów.

Estetyka – uniwersalna, a zarazem wyjątkowa

Szarości od kilku sezonów królują wśród wnętrzarskich trendów. Beton architektoniczny i pod tym względem jest chętnie wybierany. Blaty z niego wykonane wyglądają nad wyraz naturalnie, wprowadzają ciepło do wnętrz. Zestawione z innymi materiałami, nawet w kontrastowych barwach, nie wyglądają na zimne i nieprzyjazne, wręcz przeciwnie.

Betonowe blaty pasują do każdej aranżacji. Są nieocenionym dodatkiem wśród wystrojów skandynawskich, które kochają taką paletę kolorystyczną. Wśród aranżacji glamour beton można zestawić z drewnem lub szkłem, by uzyskać połączenie naturalnego surowca wraz z nutą elegancji.

Te same blaty betonowe są nieodzownym elementem dekoracyjnym wnętrz industrialnych oraz najmodniejszych dziś loftów.

Pielęgnacja

Zdecydowana większość materiałów, które znajdują swoje zastosowanie we wnętrzach, wymaga czasochłonnej, a nierzadko uciążliwej pielęgnacji. Impregnacja, konserwacja, stosowanie dedykowanych środków czyszczących, unikanie plam. To wszystko sprawia, że utrzymanie w czystości zajmuje sporo czasu i nie należy do ulubionych zajęć domowników.

Zupełnie inaczej jest w przypadku blatów kuchennych i łazienkowych bazujących na betonie architektonicznym. Nie dość, że mamy do czynienia z efektownym materiałem, to dodatkowo wcale nie musimy się męczyć z jego czyszczeniem czy pielęgnacją. Wystarczą popularne środki z działu chemii domowej, regularne, delikatne czyszczenie, i to wszystko!

Postaw na oryginał

Na rynku nie brakuje produktów, które do złudzenia przypominają oryginalne blaty betonowe. Podróbki lub zamienniki, choć wizualnie bardzo podobne, znacząco różnią się pod względem właściwości, w tym tak ważnej trwałości. Ich estetyka szybko przestaje zadowalać, a niska cena zakupu jest odzwierciedleniem, niestety, równie niskiej jakości.

Wybór oryginalnych elementów betonowych, które proponuje firma Steinhorn, to gwarancja korzystania z produktów, które są niemalże wieczne. Zawsze równie piękne, odporne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Tutaj liczy się inwestycja w jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj