Jaką podkaszarkę wybrać?

W szerokiej ofercie podkaszarek, można spotkać się ze zróżnicowaną ofertą producentów urządzeń. Podkaszarki, których zadaniem jest koszenie trawników przydomowych, powinny posiadać zdecydowanie odmienne parametry od urządzeń, odpowiednich do użytku komercyjnego.

Moc oraz elementy dodatkowe, stanowiące wyposażenie podkaszarek, powinny być dostosowane do zakresu prac oraz możliwości fizycznych operatora. Jaka podkaszarka będzie najlepsza? Jaka kosa spalinowa warta jest zakupu?

Podkaszarka elektryczna czy spalinowa?

Użycie podkaszarki elektrycznej wiąże się z dostępem do źródła energii elektrycznej. Poszukując więc urządzenia, które użytkowane będzie na potrzeby przycięcia przydomowego trawnika lub w obrębie działki, gdzie dostępna jest energia elektryczna, doskonałym wyborem będzie podkaszarka elektryczna. Stosunkowo niski poziom hałasu oraz nieemitowanie spalin są zaletami, które doceni nie tylko operator podkaszarki, ale i sąsiedzi.

Zróżnicowany zakres mocy pozwoli dostosować parametry do wielkości trawnika, a dodatkowy uchwyt, umożliwiający podtrzymywanie urządzenia, będzie wpływał na poziom komfortu pracy. Wybierając podkaszarkę elektryczną, należy zwrócić uwagę na długość kabla, a w związku z tym możliwość dotarcia do każdego miejsca trawnika. Podkaszarka elektryczna odpowiednia jest do koszenia trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie przy krawężniku, w okolicy roślin.

Jaka kosa spalinowa?

Podkaszarka spalinowa używana jest najczęściej w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej oraz w użytku komercyjnym, przez pracowników utrzymania zieleni miejskiej.  Poziom emisji spalin zmniejsza komfort operatora, a zbiornik paliwa, zróżnicowany wielkością, można dostosować do powierzchni, która musi zostać skoszona. Podkaszarki spalinowe są głośniejsze od elektrycznych, posiadają często pas do potrzymania urządzenia w obrębie ramion lub brzucha, odciążając ręce operatora.

Kosa spalinowa lub elektryczna – dopasowana do potrzeb

Przy zakupie urządzenia, przede wszystkim należy określić zadania, jakie będą stały przed sprzętem. Najistotniejszym kryterium jest zakres powierzchniowy koszenia oraz dostęp do źródła energii. Jeżeli jest dostęp do energii elektrycznej, a trawnik nie jest zbyt rozległy, warto zdecydować się na ekologiczną kosę elektryczną, natomiast w przypadku, gdy urządzenie musi być zasilane w inny sposób, można skorzystać z kos spalinowych, nie wymagających dostępu go gniazdka, jednak należy liczyć się ze szkodliwością wydzielanych spalin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj