Myjki ciśnieniowe umożliwiają szybkie czyszczenie. Warto jednak zastanowić się, którą myjkę wybrać. Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza? Jaką myjkę ciśnieniową wartko kupić?

Jak działają myjki ciśnieniowe?

Niezależnie od tego, czy nazywamy je środkami czyszczącymi czy wysokociśnieniowymi myjkami, działają tak samo. Woda dostaje się do takiej maszyny pod niskim ciśnieniem, a silnik gazowy lub elektryczny pompuje wodę przez wąż i dyszę rozpylającą pod wyższym ciśnieniem. Myjki ciśnieniowe zapewniają efektywną moc czyszczenia, taką, jaką potrzebujemy.

Elektryczne myjki ciśnieniowe

Zwykle kosztują mniej. Startują dzięki przełącznikowi. Pracują ciszej i czyściej, a ważą mniej niż modele gazowe. Modele z napędem elektrycznym są jednak mniej wydajne i mobilne niż te napędzane gazem. Nadają się idealnie do lekkich prac, takich jak czyszczenie mebli ogrodowych, grilli i samochodów. Zawsze postępujmy zgodnie z instrukcjami producenta. Niektóre elektryczne myjki ciśnieniowe muszą być bezpośrednio podłączone do gniazdka za pomocą wbudowanego kabla w urządzeniu. Natomiast inne pozwalają na użycie przedłużacza. Zastanówmy się nad tym aspektem. Dzięki temu będziemy wiedzieli ile powierzchni możemy wyczyścić.

Gazowe myjki ciśnieniowe

Zapewniają mobilność i moc, potrzebną do radzenia sobie z większymi zadaniami, takimi jak tarasy, patia, chodniki i krawężniki. Niektóre myjki ciśnieniowe mają ręczny rozrusznik, inne wyposażone są w przycisk elektryczny. Aby utrzymać maszynę w jak najlepszym stanie, zawsze stosujmy się do wymagań producenta, odnośnie paliwa. W ten sposób przedłużymy żywotność myjki.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Moc myjki określa, jakie rodzaje zadań może wykonać. Opryskiwacz ciśnieniowy o większej mocy będzie czyścić lepiej i szybciej, ale często kosztuje więcej. Możemy też zainwestować w narzędzia i akcesoria. Szczoteczki umożliwiają lepsze szorowanie. Z kolei mechanizmy rozszerzające i końcówki rozpylające pomagają w czyszczeniu domów, nawet w trudno dostępnych miejscach. Kątowe różdżki stanowią przedłużenie myjki i można czyścić nimi rynny. Dlatego warto zadbać o takie drobiazgi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj