Słysząc słowa lampa podłogowa, od razu na myśl przychodzi nam prosta, zwyczajna lampa, która nie nadaje się do eleganckich wnętrz, za to zajmuje dużo miejsca. Nic bardziej mylnego! Dziś mamy do wyboru lampy podłogowe, które są w stanie całkowicie odmienić każdy salon, nadać mu świeżego wyglądu i uczynić go jeszcze bardziej funkcjonalnym. Przyjrzyjmy się tej modnej propozycji oświetlenia.

Dlaczego akurat lampa podłogowa?

Bo to typ oświetlenia, który długo nie wyjdzie z mody. Trendy wnętrzarskie pozostawiają dużo miejsca na kreatywne lampy, a oświetlenie o tej formie jest niczym kameleon – może być klasyczne, tradycyjne, nowoczesne albo… całkowicie nieoczywiste. Kształty, kolory, liczba punktów świetlnych, barwa światła oraz szerokość jego wiązki. To wszystko sprawia, że każdy salon może wyglądać oryginalnie, zyskując na indywidualnym charakterze.

Lampom podłogowym nie można również odebrać funkcjonalności. Sprawdzają się jako oświetlenie główne, boczne oraz dekoracyjne. Stawiając na lampy podłogowe o kilku punktach świetlnych, łączy się funkcje oświetlenia głównego i dekoracyjnego; głównego i bocznego lub bocznego i dekoracyjnego. Od metrażu i wystroju salonu, jego funkcji oraz własnych gustów, zależy ostateczny wygląd tego pomieszczenia.

Jedno jest pewne, rynek oświetleniowy stoi otworem do najbardziej wymagających klientów. Mogą oni bowiem przebierać pośród lamp podłogowych z jednym źródłem światła, dwoma bądź większą ich liczbą. Takie produkty znajdujmy w sklepie Azzardo. Uwagę zwraca na siebie fakt, że oświetlenie tego typu jest na tyle uniwersalne, iż komponuje się z każdą aranżacją.

Jak zmienić postrzeganie salonu?

Mały i niewymiarowy salon potrzebuje wrażenia przestronności. W takim przypadku sprawdza się lampa podłogowa ustawiona w kącie pomieszczenia. Jeśli jej światło jest skierowane ku górze, dodatkowo optycznie podwyższa salon, ponadto nadaje klimatu. Za to gdy w zasięgu wiązek świetlnych znajdą się dekoracyjne elementy, ich charakter zostanie uwydatniony.

Światłem można poprawiać proporcje, dlatego lampa podłogowa o kilku punktach świetlnych, będzie w stanie nadać harmonii wnętrzom, w których brak spójności. Wiąże się to nie tylko z nieodpowiednimi proporcjami, ale i wystrojami, które są zbyt zwyczajne lub wręcz przeciwnie – przerysowane.

Zarówno podczas budowania domu, generalnego remontu, jak i tylko odświeżania, na jaw wychodzą rozmaite niedociągnięcia. Mogą to być architektoniczne usterki, mało estetyczne punkty całej aranżacji, a nawet uszkodzenia, które są zbyt czasochłonne i drogie w naprawie. Jak je ukryć i sprawić, by nie rzucały się w oczy? Rzucając, ale światło! Lampa podłogowa, która jest subtelnie zdobiona, sama w sobie staje się dekoracją i odwraca uwagę od mankamentów salonu. Próbując różnych sposobów oświetlania można za to sprawić, że domowe defekty zostaną wręcz zapomniane, bo wiązki świetlne padające z lampy podłogowej, wyeksponują atuty pomieszczenia.

Twój salon zasługuje na to, co najlepsze! Zmień jego oblicze, odśwież aranżację i spraw – jednym prostym sposobem, czyli lampą podłogową, że domownicy i goście zostaną wprawieni w zachwyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj