Od kilku lat systematycznie rośnie popularność domów inteligentnych. Są to budynki mieszkalne i użytkowe, wyposażone w instalacje pozwalające na zdalne sterowane nimi, a także oferujące wiele możliwości automatyzacji. Jednym z ważniejszych elementów domów inteligentnych są zewnętrzne rolety antywłamaniowe. Każdy, kto jest na etapie projektowania swojego domu, chce go uczynić inteligentnym i bezpiecznym, nie powinien zapominać o montażu rolet zewnętrznych. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co ważne na ich temat.

Jak wygląda konstrukcja rolet zewnętrznych?

Kiedy interesuje nas system rolet zewnętrznych, jest pewne, że będą to rolety z elektrycznym sterowaniem. Posiadają one specjalny silnik ukryty w kasecie, który odpowiada za rozwijanie i zwijanie rolety. W wersji podstawowej, sterowanie pracą silnika odbywa się za pomocą włącznika ściennego lub pilota bezprzewodowego. Oprócz tego rolety składają się z wałka, na który są nawijane, kasety (pancerz rolety), a także mocowań, prowadnic i dolnych listew, na których rolety się wspierają. Kiedy zamawiamy rolety zewnętrzne do domu inteligentnego, sterowniki silnika są połączone z centralą, odpowiadającą za zarządzanie wszystkimi systemami i instalacjami. Istnieje wiele możliwości konfigurowania pracy rolet zewnętrznych. Oto one:

  • Automatyczne zamykanie rolet po zmierzchu lub o określonej godzinie;
  • Zamknięcie rolet w chwili np. włączenia oświetlenia zewnętrznego;
  • Zasuwanie rolet, kiedy w dom pojawią się mieszkańcy.

Czy rolety antywłamaniowe i zewnętrzne to to samo?

Bardzo często można spotkać się z twierdzeniem, że rolety zewnętrze https://auroraweb.pl/roleta-zewnetrzna-w-nowoczesnym-domu/ są tym samym co rolety antywłamaniowe. Niestety nie jest to prawdą, ale daleko idącym uproszczeniem. Trzeba przyznać, że zewnętrzne rolety podtynkowe mogą znacznie utrudniać włamywaczom wtargnięcie do domu, ale nie jest to w 100% skuteczna metoda zapobiegania włamaniom. Wydłużają one czas potrzebny na pokonanie przeszkody, a w dodatku sprawiają, że próba włamania jest znacznie głośniejsza. Aby jednak móc się chwalić określeniem, że rolety są antywłamaniowe, muszą one spełniać szereg różnych wymogów i dysponować certyfikatami.

Czy montaż rolet zewnętrznych jest skomplikowany?

Niezależnie czy decydujemy się na rolety montowane na elewacji budynku lub podtynkowe, ich montaż ma podobny, niski poziom trudności. Najważniejszą rzeczą jest to, aby z wyprzedzeniem przygotować instalację elektryczną, niezbędną do zasilania rolet. Prawidłowo zamocowane rolety zewnętrzne chronią okna i mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj