Już dawno pieśnią przeszłości stały się okna balkonowe, które to określić można było jako wąskie, niewygodne i negatywnie wpływające na ogólny odbiór estetyczny przestrzeni. Obecnie są to arcydzieła sztuki użytkowej, które nie tylko dopełniają wystroju pokoju bądź biura, ale także pełnią szereg funkcji utylitarnych. Jak jednak spośród dziesiątek dostępnych obecnie na rynku produktów wybrać te, które w stu procentach wpiszą się w nasze oczekiwania? Tym zagadnieniem zajmiemy się w dniu dzisiejszym. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Musimy przede wszystkim ustalić jakim typem przestrzeni dysponujemy oraz jakie okna balkonowe nadadzą się do niej w sposób optymalny. Posiadacze dużych obiektów powinni rozważyć nabycie wyrobów uchylnych, które to w dowolnym momencie otworzyć można będzie na oścież dążąc do wpuszczenia do wnętrza przyjemnego, świeżego powietrza oraz większej ilości promieni słonecznych celem dodatkowego dogrzania powierzchni bez konieczności ponoszenia wydatków na ogrzewanie bądź opał. Jeżeli jednak nasz pokój lub biuro określić możemy jako relatywnie niewielkie, warto, by okno balkonowe na które się zdecydujemy miało charakter przesuwny, a więc otwierało i zamykało się na drodze przesuwania skrzydła po specjalnej prowadnicy wyposażonej w dopasowane do jego specyfiki rolki.

Niezwykle istotną kwestią okazuje się także materiał, z jakiego ma zostać wykonana rama wyrobu wykończeniowego. Wybierać możemy pomiędzy drewnem naturalnym, PVC, jak również aluminium. Ze swojej strony polecamy zdecydować się na jedną z dwóch ostatnich alternatyw, jako że wymagają one minimum ingerencji ze strony użytkownika, nie potrzebują częstej konserwacji, jak również wysoce odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak palące, saharyjskie słońce czy też ulewne opady deszczu bądź śniegu. Ramy drewniane oczywiście prezentują się niezwykle stylowo i ekskluzywnie, jednakże nie tylko ich koszt jest znacznie wyższy od ich wykonanych z PVC lub aluminium odpowiedników, ale także zdaniem ekspertów po zakończeniu sezonu zimowego wysoce zalecanym jest ich pokrycie warstwą środka ochronnego, aby zapobiec ich rozsychaniu się lub puchnięciu, co z kolei prowadzić może do deformacji oraz ograniczonej szczelności. Bolączek takich z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Uważamy też, że warto byłoby zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak klamki wyposażone w zamki oraz zawiasy antywłamaniowe, które okazać się mogą szczególnie przydatne jeżeli nasz balkon znajduje się dość blisko ruchliwej ulicy. Lokalizacja taka może przyciągać w pobliże naszego domu lub biura niepożądanych osobników pragnących szybko i łatwo wzbogacić się naszym kosztem. Możemy im ten zamiar w znacznym stopniu utrudnić, jeżeli zabezpieczymy nasze okna balkonowe, dokładając do naszego systemu antywłamaniowego nową, trudną do sforsowania linię zabezpieczeń. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że zwłaszcza w obecnych czasach na odpowiedniej ochronie nie powinno się oszczędzać, bowiem spokojny sen oraz komfort domowników bądź interesantów są na wagę złota!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj