Tulipany to okazałe kwiaty, które w nietuzinkowy sposób zdobią przestrzeń wokół domów i nie tylko. Wyróżnia się bogaty wybór, jeśli chodzi o cebulki tulipanów różniących się kształtem kwiatów, kolorystyką oraz momentem kwitnienia. Przekonaj się, jakie cebule tulipanów warto wybrać. Dowiedz się, kiedy należy sadzić tulipany!

Najpiękniejsze odmiany tulipanów

Cebule tulipanów, a dokładniej kwiat ten zalicza się do rodziny liliowatych. To jedne z popularniejszych i ciekawszych kwiatów, które kwitną na początku wiosny. Cebulki tulipanów należy podzielić na tulipany wcześnie kwitnące oraz tulipany późno kwitnące. Kwiaty te kwitną od marca do maja, dzięki czemu w efektowny sposób zdobią liczne ogródki przydomowe oraz wnętrza domów. Warto zauważyć, że tulipany dostępne są w wielu przepięknych kolorach. Wyróżnia się odmiany jednolite, jak i dwukolorowe. Bogaty i bardzo różnorodny wybór sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią odmianę dla siebie.

Kiedy sadzić cebulki tulipanów?

Cebule kwiatowe warto kupić zgodnie z własnymi preferencjami, aby kwiat pasował do naszego gustu oraz aranżacji ogrodu. Przy wyborze cebulek należy zwrócić uwagę na ich jakość, aby produkt ten był wolny od: uszkodzeń mechanicznych, pleśni, nagnicia lub nierównej powierzchni. W ten sposób można wybrać zdrowe, dorodne i w dobrej kondycji cebulki tulipanów. Zatem, gdzie i kiedy sadzić cebulki tulipana?

Tulipany należą do roślin cebulowych, które preferują słoneczne lub lekko zacienione stanowisko. Gleba powinna być wilgotna i żyzna o dużej zawartości próchnicy. Ubogą ziemię można wzbogacić torfem odkwaszonym lub kompostem, natomiast ciężką i zbitą ziemię można rozluźnić wybierając gruboziarnisty piasek. Przed posadzeniem cebulek warto oczyścić wybrane stanowisko z chwastów, przekopać ziemię oraz zasilić wolnodziałającym nawozem. Tulipany należy sadzić na jesień, ponieważ ich kwiaty pojawiają się już na wiosnę. Uważa się, że najlepszym okresem na ich sadzenie jest czas od połowy września do końca października. Warto pamiętać, że cebulki należy umieścić w dole odpowiadającym trzykrotnej jej wielkości. Oznacza to, że dołek powinien mieć głębokość około 8-15 centymetrów. Natomiast pomiędzy kwiatami należy zachować około 15-20 centymetrów odległości. Dzięki temu kwiaty zyskają możliwie najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju, aby na wiosnę zakwitnąć.

Cebulki tulipanów w ogrodzie

Cebulki tulipanów można dowolnie komponować w ogrodzie. Kwiaty te doskonale wyglądają na jednolitych rabatach, które w nietuzinkowy sposób eksponują posiadane odmiany tych kwiatów. Ciekawą propozycją jest także posadzenie tulipanów na trawniku, dzięki czemu tworzy się okazała łąka. Tulipany liliokształtne, tulipany papuzie, tulipany botaniczne i pozostałe doskonale komponują się z narcyzami, szafirkami, ozdobnymi czosnkami oraz niezapominajkami. Kompozycję tulipanów warto również uzupełnić o żagwin lub trawy ozdobne. Sprawdzonym rozwiązaniem jest także sadzenie tulipanów obok drzew liściastych, które wypuszczają liście znacznie później niż tulipany.

Cebule tulipanów dostępne są w wielu kolorach i odmianach. Wyróżnia się między innymi kwiaty w kolorze czarnym, mianowicie „Queen od Night” lub żółte, stożkowe – „Golden Tango”. „Amazing Parrot” oraz „Aria Card” to odmiany kwiatów tulipanów o nierówno zakończonych brzegach. Natomiast „Atlantis” to odmiana o kwiatach w kolorze fuksji oraz żółtego. Poznaj bogaty wybór kwiatów i wybierz najciekawszą odmianę dla siebie. Zadbaj o efektowne wykończenie ogrodu, postaw na efektowne cebulki tulipanów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj