Ocieplenie domu czy mieszkania to jeden z najczęściej poruszanych tematów podczas budowy domu oraz jego modernizacji w celu obniżenia kosztów ogrzewania zimą i klimatyzacji w gorące dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak ocieplić dom, jaki rodzaj materiału do termoizolacji będzie korzystny oraz gdzie kupić styropian, oraz wełnę do ocieplenia w korzystnej cenie, sprawdź koniecznie ten wpis.

Ocieplenie domu styropianem lub wełną mineralną to przede wszystkim ogromna korzyść związana z obniżeniem kosztów związanych z eksploatacją przez kolejne dziesięciolecia. Nie każdy jednak wie, że izolacja domu może również wpłynąć na jego wygłuszenie, co podniesie sam komfort przebywania w pomieszczeniach. Decydując się na ocieplenie domu, mieszkania lub poddasza w kamienicy będziemy mieli do dyspozycji różnego rodzaju materiały do termoizolacji. To jaki materiał będzie odpowiedni w danym przypadku, zależy od rodzaju pomieszczenia, jakie chcemy ocieplić, budżetu jakim dysponujemy oraz stopnia izolacji termicznej, jaki chcemy uzyskać.

Styropian – hurtownia i sklep online

Styropian to wciąż najpopularniejszy materiał do termoizolacji. Jego popularność sprawia, że jest on oferowany w wielu wariantach, jeśli chodzi o grubość, parametry izolacyjne oraz wymiary. Standardowa płyta styropianu m wymiary 50 × 100 cm i grubość od 2 do 30 centymetrów. Istnieją jednak płyty styropianowe, które mają niestandardową wielkość oraz strukturę. Wielu producentów styropianu oferuje płyty zarówno z równym brzegiem, jak i płyty frezowane. Oprócz tego płyty styropianu możemy nabyć w różnych klasach termoizolacji oraz odporności na ściskanie czy rozciąganie. Sprawia to, że materiał izolacyjny doskonale sprawdzi się zarówno w izolacji ścian budynków, jak i podłogi, dachu czy fundamentów.

Obecnie na rynku jest dostępny styropian EPS i XPS. Styropian EPS jest to styropian ekspandowany, który przez swoją budowę i strukturę charakteryzuje się większą nasiąkliwością niż ma to miejsce w przypadku płyty XPS. Struktura ściany styropianu EPS i XPS jest najłatwiejsza do rozróżnienia. W pierwszym przypadku ściany są cięte z dużego bloku styropianu, natomiast płyta XPS ma zamkniętą strukturę ściany, ponieważ gotowy element powstaje na etapie spieniania granulatu w formie.

Styropian grafitowy (szary)

Styropian grafitowy wyróżnia się nie tylko kolorem, ale również lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi przy tej samej grubości płyty. Pozwala to nie tylko zwiększyć właściwości termoizolacyjne warstwy, jaką chcemy ocieplić budynek, ale również zachować te same parametry termoizolacyjne przy mniejszej grubości materiału, co wpływa na mniejszą wagę samej warstwy termoizolacyjnej. Jeśli zależy nam na mniejszej grubości, niższej wadze termoizolacji oraz lepszym komforcie mieszkania, styropian grafitowy może okazać się lepszym rozwiązaniem. Warto tu również wspomnieć, że mniejsza grubość styropianu to również mniejsza grubość ściany, która wpływa korzystniej na ilość światła, jaka będzie wpadała przez otwory okienne. W przypadku małych okien, dodania do grubości ściany, kolejnych trzydziestu centymetrów grubości ściany może mieć ogromny wpływ na nasłonecznienie pomieszczenia.

Wadą styropianu grafitowego jest jego odkształcanie się w przypadku gdy osoby zajmujące się termoizolacją nie zadbają o odpowiednie osłonięcie elewacji i zacienienie ściany, która będzie ocieplona styropianem grafitowym. Ciemny kolor płyty styropianu grafitowego bardzo mocno absorbuje promienie słoneczne. Nagrzanie jednej strony płyty powoduje jej wypaczenie, przez co ciągłość izolacji termicznej może ulec przerwaniu, a sama jakość łączenia płyty ze ścianą będzie wątpliwa.

Problem z odkształceniem płyt styropianu grafitowego był na tyle częsty, że główni producenci styropianu w swojej ofercie mają styropian grafitowy, połączony z cienką warstwą styropianu białego, który znajduje się po zewnętrznej stronie elewacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat styropianu, sprawdzić jego cenę oraz zamówić wszystkie akcesoria do ocieplenia i wykończenia elewacji budynku, sprawdź hurtownię styropianu online, która jest dostępna pod adresem www.styropian-sklep.com. Znajdziesz tam wiele rodzajów styropianu, XPS, wełnę mineralną oraz wszelkiego rodzaju akcesoria i chemię budowlaną, jaka jest niezbędna podczas termoizolacji budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj