Krótki przewodnik po różnych typach big bagów

Big bagi to elastyczne kontenery, które są nie tylko ekonomicznym, ale i uniwersalnym typem opakowania. Mogą być wykorzystywane do transportu i magazynowania wielu materiałów. Na co dzień bardzo dużo firm wielu branży korzysta z big bagów. Wykorzystują je zarówno mniejsze zakłady, jak i wielkie korporacje o różnorodnych profilach działalności. Są powszechnie używane między innymi w przedsiębiorstwach zajmujących się budownictwem czy transportem. Ich główną zaletą jest wielofunkcyjność, niska cena i wytrzymałość. Można zamówić również takie egzemplarze kontenerów elastycznych, które sprawdzą się do przechowywania konkretnych produktów. Najpopularniejsze typy big bagów przedstawimy poniżej.

Typy worków big bag

Big bagi polipropylenowe

Najpowszechniejsze są big bagi wykonane z polipropylenu, a ich popularność stale rośnie. Znajdują zastosowanie głównie w następujących branżach: spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, budowlanej, rolniczej i wydobywczej. Zazwyczaj produkuje się worki polipropylenowe jedno-, dwu- lub cztero-uchwytowe.

Najczęściej magazynuje się w nich:

  • Kaszę, ryż, mąkę, cukier, ziemniaki
  • Wiele substancji chemicznych
  • Kostkę brukową, kruszywa, piasek, gruz

Wśród worków big bag polipropylenowych wyróżnia się zarówno takie jednorazowego, jak i wielorazowego użytku.

Warto wspomnieć, że worki o mniejszych rozmiarach będą również świetnym wyborem dla klientów indywidualnych. Przydadzą się np. przy pracach w ogrodzie lub budowie domu.

Big bagi z wkładem foliowym

Big bagi z wkładem foliowym stanowią świetną ochronę produktów przed działaniem wilgoci oraz przedostawaniem się zanieczyszczeń. Przeznaczone są przede wszystkim do takich materiałów jak nawozy i substancje łatwo pylące. Świetnie sprawdzą się również do kiszenia produktów spożywczych. Big bag dzięki temu jest dodatkowo uszczelniony.

Big bagi wentylowane

Big bagi wentylowane stosuje się przede wszystkim do magazynowania takich materiałów jak zrębki, wióry czy trociny. Są otwarte u góry i posiadają specjalne wentylacyjne listwy. Dzięki temu powietrze nieustannie przepływa przez materiał, co sprawia, że materiał może schnąć nawet podczas transportu czy magazynowania. Chroni go także przed rozkładem. Worki big bag wentylowane są wykonane w taki sposób, aby były odporne na uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez ostre i poszarpane krawędzie materiałów drewnopochodnych. „Oddychające” big bagi sprawdzą się również w przypadku innych materiałów, do których magazynowania potrzebny jest stały dostęp powietrza oraz dobra wentylacja.

Kontenery elastyczne to opakowania, które są najczęściej wybierane do magazynowania i transportu wielu materiałów. Ich producenci modyfikują je w różnorodny sposób, tak aby były dostosowane do różnych celów. Worki Big Bag – Big-kam.pl to kontenery najwyższej jakości. Ich zakup gwarantuje Ci możliwość łatwego i bezproblemowego magazynowania oraz transportu wielu materiałów. Oprócz tego każdy klient może spersonalizować swój kontener według indywidualnych potrzeb. Możesz wybrać konkretne cechy, jakie powinien posiadać Twój big bag np. kształt dna, wysokość oraz nośność. Produkty Big-kam charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie promieni UV. Do niewątpliwych zalet firmy należy również terminowość dostaw, rzetelność oraz wieloletnie doświadczenie w branży.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj