Przydomowy ogród latem to na tyle atrakcyjne miejsce, że nie chce się go w ogóle opuszczać. Spędzamy w nim czas na pielęgnacji roślin, opalaniu się czy grillowaniu. W letnie upały wymarzonym sposobem relaksowania się we własnym ogrodzie mogą być też kąpiele w basenie. Zapewnienie sobie i swojej rodzinie takiego komfortu nie musi wcale oznaczać bardzo kosztownej inwestycji i skomplikowanych prac budowlanych. Sprawdzone rozwiązanie stanowią rozkładane baseny stelażowe i rozporowe, które są w zupełności wystarczające do schładzania się i odpoczywania w gorące dni.

Frajda nie tylko dla dzieci

Przydomowe rozkładane baseny bywają mylnie kojarzone z atrakcją dedykowaną jedynie dzieciom. Oczywiście jest tak, że najmłodsi je uwielbiają i nie należą do odosobnionych przypadki, gdy kupowane są głównie z myślą o nich. Z basenów powierzchniowych mogą jednak w pełni komfortowo korzystać również osoby dorosłe.

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, staniemy przed koniecznością dokonania wyboru między basenem rozporowym a stelażowym. Podstawowym kryterium, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji, powinno być przeznaczenie basenu.

Jeśli mają z niego korzystać także dorośli, to lepiej sprawdzi się większy i o bardziej uniwersalnym zastosowaniu basen stelażowy. Jeżeli jednak w basenie będą się kąpać wyłącznie dzieci, w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie tańszy basen rozporowy.

Łatwe rozkładanie

Zaletą basenów rozporowych jest na pewno ich bardzo prosty montaż i relatywnie niska cena. Walorem jest również to, że wykonane są z miękkich elementów, dzięki czemu stanowią bezpieczne miejsce zabawy dla dzieci.

Mimo tych niezaprzeczalnych atutów basenu rozporowego, do jakich należy na pewno szybkie i proste składanie i rozkładanie, nie sprawdzi się on jednak do pływania przez osoby dorosłe oraz nie będzie inwestycją na dłużej, ponieważ jest znacznie mniej trwały od basenu stelażowego.

Uniwersalny, stabilny i wytrzymały

Baseny stelażowe nie bez powodu są uznawane za najbardziej komfortowe spośród basenów powierzchniowych. W basenie stelażowym o większych gabarytach dorośli nie tylko mogą się kąpać, ale także pływać i nurkować. Basen stelażowy spełni też oczekiwania dzieci, które pod okiem osób dorosłych mogą mieć w nim świetne miejsce do zabawy i pływania. Większy basen stelażowy jest doskonałą alternatywą dla publicznej pływalni, na którą nie zawsze jest czas się wybrać, a poza tym też nie każdy lubi tego typu zatłoczone w lecie miejsca.

O atrakcyjności basenu stelażowego przesądza też jego duża wytrzymałość i stabilna konstrukcja. W basenie stelażowym nie ma elementów nadmuchiwanych, a bardzo mocną i odporną na uszkodzenia powłokę basenową mocuje się na solidnie wykonanym nierdzewnym stelażu. Montaż basenu, chociaż zajmuje więcej czasu niż w przypadku basenów rozporowych, nie jest skomplikowany, między innymi dzięki bardzo przystępnej instrukcji, którą otrzymujemy przy zakupie. Odpowiednio przechowywany basen stelażowy służy niezawodnie przez kilka sezonów i również z tego względu jest lepszą inwestycją od mniej trwałego basenu rozporowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj