Wykończenie łazienki w nowoczesnym stylu zakłada wykorzystanie dobrej jakości materiałów, ale także i nietypowych kształtów, ciekawych połączeń kolorów czy nietuzinkowego oświetlenia. Unikalność pomieszczenia zależy mocno od naszych preferencji i tego, czy zdecydujemy się na współpracę z architektem wnętrz. Gdzie szukać inspiracji?

  1. Nietypowe wykończenie ścian i podłogi
  2. Nastrojowe oświetlenie
  3. Unikalne meble i armatura

Nietypowe wykończenie ścian i podłogi

Chociaż klasyczna glazura Warszawa i terakota wciąż są najpopularniejszymi materiałami, jakie możemy wybrać do wykończenia łazienki, obecnie na rynku znaleźć można o wiele ciekawsze propozycje. Delikatna mozaika, betonowe płytki czy glazura o nietypowym kształcie sprawią, że nasza łazienka zyska unikalny, atrakcyjny wygląd, choć dopiero co zaczęliśmy ją remontować. W niektóre płytki, jak na przykład połyskliwe heksagony, możemy też łatwo wkomponować lustro o podobnej strukturze, co sprawi że będzie ono de facto częścią ściany. Z kolei surowe komponenty, jak beton czy kamień sprawią, że pomieszczenie zyska industrialny, minimalistyczny wygląd.

 Glazura warszawa Domo Strefa

Nastrojowe oświetlenie

Światło jest bardzo ważnym elementem nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w pomieszczeniach stricte użytkowych. W kuchni musi być mocne i nakierowane na blat i jego okolice, ponieważ tam najczęściej przygotowujemy swoje posiłki. Z kolei w łazience możemy postawić nie tylko na jedno główne źródło światła, ale także na rozproszoną, ambientową poświatę, okalającą lustro czy krawędź wanny lub prysznica. Dzięki temu pomieszczenie stanie się przytulne i idealne na długie gorące kąpiele lub prysznic po całym dniu pracy. Jeżeli poszukujesz ciekawych pomysłów na oświetlenie łazienki, Domo Strefa jest miejscem, w którym znajdziesz wiele inspiracji.

Unikalne meble i armatura

Projekty architektów często zakładają wykorzystanie nietypowych dodatków czy mebli. W przypadku łazienki możemy postawić na pięknie wykończoną armaturę lub meble, które podkreślą wzór płytek na ścianie lub przełamią ich kolor. Dopełnianie i łamanie kolorów jest tu bardzo potężnym narzędziem, którego jednak nie powinniśmy nadużywać, szczególnie gdy nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów. Aby znaleźć pomysły i propozycje wykończenia tego pomieszczenia możemy również posłużyć się prezentacjami znalezionymi w sieci czy sklepach z materiałami niezbędnymi do remontu. Łazienki galeria wnętrz może nas zainspirować do zmiany pierwotnie zakładanego projektu lub dodanie do niego jakiegoś elementu, o którym wcześniej nie pomyśleliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj