Nowoczesne rolety okienne są bardzo przydatnym elementem domu, który zapewnia m.in. komfortowy sen, prywatność i zatrzymuje słoneczne promienie w letnie dni. Oprócz tego, rolety są także ważnym elementem dekoracyjnym w każdym domu i mieszkaniu.

  1. Rolety zewnętrzne i rolety wewnętrzne
  2. Rolety antywłamaniowe
  3. Jak działa i dlaczego warto mieć inteligentny dom?

W tekście znajdziesz informacje o roletach okiennych, ich zaletach oraz o tym, jakie są funkcje inteligentnego domu.

Rolety zewnętrzne i rolety wewnętrzne

Na rynku mamy ogromny wybór modeli rolet w różnych wersjach kolorystycznych dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Rolety klasyczne wolnowiszące są obecnie najbardziej rozpowszechnionym systemem osłonowym, jednak nie jedynym. Jakie zatem mamy osłony okienne? Na początku wiele osób przed zakupem musi rozważyć przeznaczenie rolet – czy będą umieszczone na zewnątrz, czy też wewnątrz budynku.

Najpopularniejsze typy rolet zewnętrznych, to:

  • rolety elewacyjne;
  • rolety naokienne;
  • rolety natynkowe;
  • rolety sterowane ręcznie;
  • rolety sterowane automatycznie;
  • rolety termoizolacyjne;
  • rolety antywłamaniowe.

Natomiast rodzaje rolet wewnętrznych, to:

  • rolety okienne dzień noc;
  • rolety bambusowe;
  • rolety materiałowe;
  • rolety plisowane;
  • rolety rzymskie.

Warto też wspomnieć o roletach nadprożowych, które są specyficznym rodzajem rolet i decyzję o ich zastosowaniu powinniśmy podjąć na etapie projektowania budynku. Skrzynia w tego typu roletach jest zrobiona z twardego styropianu, który umieszcza się podczas wznoszenia murów. Przy zastosowaniu specjalnych elementów rolet możliwe jest trwałe połączenie rolety z nadprożem budynku. W takim przypadku skrzynka jest niewidoczna i doskonale eliminuje uciekające straty ciepła. Wysokiej jakości rolety nadprożowe znajdziesz na: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-nadprozowe.

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Nie tylko stanowią ochronę przed słońcem, hałasem i dają prywatność chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami, ale także zabezpieczają nasz dom przed potencjalnymi włamywaczami. Obudowy takich rolet są dodatkowo wzmocnione. Rolety antywłamaniowe, co zrozumiałe, są wykonane z bardziej masywnego i twardszego materiału, który będzie znacznie trudniejszy do sforsowania. Na rynku znajdziemy różne modele rolet antywłamaniowych (m.in. na: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-antywlamaniowe-rc3 ), a ich wyróżnikiem jest poziomem bezpieczeństwa, który gwarantują. Te najbardziej zaawansowane technologicznie modele będą wydawać alarmujący dźwięk w trakcie próby włamania, co jest skutecznym sposobem na odstraszenie złodziei. Pozwoli to domownikom usłyszeć o zagrożeniach i odpowiednio szybko zareagować.

Jak działa i dlaczego warto mieć inteligentny dom?

Opracowanie inteligentnych technologii skupiających różne domowe urządzenia w jeden system i umożliwiające jednolite sterowanie nimi jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Łatwiejsze zarządzanie to bardzo wygodna opcja i jedna z wielu zalet technologii myślącej za człowieka. Posiadając pod swoim dachem taką technologię (więcej przeczytasz tutaj: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/somfy-inteligentne-domy), możemy m.in.: obniżyć koszty użytkowania budynku, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu, czy umilać czas podczas przebywania w zaciszu domowym. Co ważne, całość jest bardzo łatwa w obsłudze.

Efektywna praca całości wynika z możliwości wymiany informacji między wszystkimi sprzężonymi elementami. Jeśli wewnątrz lub na zewnątrz budynku pojawiają się zdarzenia potencjalnie niebezpieczne dla mieszkańców, bezzwłocznie na nie reaguje, wszczynając procedury alarmowe, zabezpieczające, odstraszające. Zdalne wykonywanie za nas różnych czynności zarządzających i kontrolnych to bardzo duża wygoda i ułatwienie.

Jeśli w jakimś podsystemie zachodzi zmiana, natychmiast dociera do pozostałych. Wówczas wszystkie podsystemy uwzględniają ją i od razu reagują (na przykład po zarejestrowaniu ruchu na zewnątrz naszego domu podczas naszej nieobecności, system wysyła informację do biura ochrony obiektu oraz do właścicieli, jednocześnie wykonując na miejscu szereg zaradczych działań (np. zapalenie oświetlenia w mieszkaniu i ogrodzie, włączenie sygnału dźwiękowego, opuszczenie rolet zewnętrznych, blokowanie drzwi).

Szeroki zakres systemu inteligentnego sprawia, że jest to niezwykle przydatne rozwiązanie na miarę XXI wieku. Dzięki temu, że system inteligentny dla domu obejmuje ogrzewanie, wentylację, klimatyzację, oświetlenie, alarm i monitoring, rolety, multimedia i systemy podlewania, jawi się jako pomocnik, który bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj