Korzystanie z nawet najlepiej urządzonego tarasu lub balkonu może być mocno utrudnione przez zbyt duże nasłonecznienie.

Trudno bowiem myśleć o komfortowym odpoczynku w takim miejscu jeżeli słońce będzie przez cały czas raziło, a temperatura stanie się przez to zbyt wysoka. Na szczęście taki problem można łatwo rozwiązać dzięki akcesoriom typu żagiel przeciwsłoneczny, którego nowoczesny design może stanowić również świetną ozdobę.

Zalety żagli ogrodowych

Tego typu żagle dostępne są w dwóch wariantach, które różnią się typem zastosowanej tkaniny. Pierwszą z nich jest tkanina wodoodporna, dzięki czemu rozwieszony żagiel zapewni również świetną ochronę przed deszczem. Popularniejsze są jednak żagle z tkaniny oddychającej, które stanowią idealną ochronę przed upałami. Żagle dostępne są w trzech popularnych kształtach (kwadratowy, trójkątny i prostokątny) oraz licznych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować zarówno do ogromnego tarasu jak i niewielkiego balkonu. W tym ostatnim przypadku oprócz spełnienia swojej podstawowej funkcji, pozwolą również cieszyć się większą prywatnością i osłonią przed spojrzeniami sąsiadów.

Gdzie powiesić żagiel?

Kupując żagiel ogrodowy najlepiej jest zdecydować się na którąś z propozycji sklepu internetowego z takim asortymentem, gdyż ma się wówczas pewność, że produkt został wykonany z tkaniny o wysokiej jakości oraz jest odpowiednio wykończony, co pozwoli korzystać z niego całymi latami. Dodatkowo taki żagiel blokuje nawet do 90% promieni UV i jest odporny na pleśń. Wystarczy więc raz zamontować żagiel w wybranym przez siebie miejscu i nie trzeba będzie wykonywać przy nim więcej żadnych prac. Sam proces montażu jest niezwykle prosty dzięki metalowym oczkom znajdującym się na końcach żagla. Można go więc dowolnie ustawić i dopasować nawet do trudno dostępnych miejsc, szczególnie że w razie potrzeby materiał da się do pewnego stopnia naciągnąć. Oprócz osłonienia balkonu, tarasu czy też ogrodu, żagle przeciwsłoneczne można wykorzystać również do osłonięcia miejsca, w którym najczęściej parkuje się samochód. Dzięki temu nawet w upalne dni wsiadając do auta będzie można cieszyć się komfortową temperaturą. W ofercie sklepu internetowego z żaglami przeciwsłonecznymi dostępne są również wszystkie możliwe akcesoria, które mogłyby się okazać potrzebne podczas montażu żagla. Są to między innymi maszty, śruby i karabińczyki. Warto pamiętać o ich zamówieniu podczas wybierania żagla, aby później można było go sprawnie powiesić. Na wspomnianej stronie można również znaleźć wiele przykładowych aranżacji z wykorzystaniem trójkątnych oraz prostokątnych żagli. Dobrze jest się z nimi zapoznać przed powieszeniem własnego żagla, bo czasami drobna zmiana w jego mocowaniu może przełożyć się na świetny efekt.

Którą osłonę wybrać do tarasu?

Pomimo starannego wykończenia i zastosowania porządnych materiałów, ceny żagli przeciwsłonecznych zaczynają się już od około pięćdziesięciu złotych (przy czym zależą przede wszystkim od wymiarów danego modelu). Dzięki temu każdy klient może pozwolić sobie na taki zakup i raz na zawsze rozwiązać problem zbyt mocno nasłonecznionego tarasu lub osłonić swój balkon od sąsiadów. Warto dokładnie sprawdzić wymiary żagla i porównać je z posiadaną przestrzenią, bo czasami lepszym rozwiązaniem będzie zakup jednego, ale za to większego żagla, a innym razem łatwiej będzie powiesić obok siebie dwa lub nawet trzy mniejsze. W razie problemów z dobraniem najlepszego rozwiązania można skontaktować się z pracownikami sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj