By dobrze zatroszczyć się o swojego domowego pupila, potrzeba wysiłku, zaangażowania, i pieniędzy. Poza zabawą, miłością trzeba pamiętać o obowiązkach. Cóż jednak z tego, jak dzięki jego obecności otrzymuje się dużo więcej? Dba się więc o to, aby karmy dla kotów były dla nich dobre. Lepsze są suche czy mokre?

Zalety podawania karmy suchej

Największą korzyścią z wyboru karmy suchej jest to, z jaką łatwością podaje się ją kotu. Trzeba jedynie wysypać na miseczkę określoną jej ilość. Trwa to chwilę. Dlatego chętnie wybiera się takie jedzenie dla kota, gdy jest mało czasu np. rano wychodzi się do pracy. Czy jednak kot nic na niej nie zyskuje? Dla niego też wybór tej karmy oznacza korzyści. Zawiera ona to, co kotu jest potrzebne. Zaletą w porównaniu do domowego jedzenia jest pewność, że nie daje się mu nic niewłaściwego. Podawanie takiej karmy jest troską o higienę jamy ustnej kota. Kot dba o nią, rozgryzając twarde kawałki. Sucha karma dla kota ma długą trwałość i niestraszne jej wysokie temperatury.

Mokre karmy – uwielbiane przez zwierzęta

Nie da się jednak ukryć, że zwierzęta bardziej lubią karmę mokrą. Ma bardziej naturalną postać. Jak i gotowy suchy pokarm, zapewnia kotu te składniki żywnościowe, jakich on potrzebuje. Nieco więcej wysiłku wymaga jej podawanie. Nie jest to jednak bardzo kłopotliwe. Wszystkie gotowe karmy dla kotów to ogromne ułatwienie dla dbających o nich ludzi. W karmach mokrych jest woda, więc pomagają zatroszczyć się o odpowiednie nawodnienie organizmu zwierzęcia. Nie mają tak długiej daty przydatności, jak suche. Latem przy upałach szybko taka karma mogłaby się zepsuć.

Karmienie kota w sposób urozmaicony

Oba typy karm dla kota najlepiej stosować zamiennie. Zwierzę ma dzięki temu większą przyjemność z jedzenia. Każdy z tych typów gotowego pokarmu zapewnia korzyści, jakich nie daje ten drugi. Karmiąc w ten sposób kota, ma się największa pewność, że otrzyma wszystko, co dla niego niezbędne. Najlepiej nie tylko podawać karmę dla kota z obu tych grup, ale też urozmaicać mu smaki. Cenny jest dodatek warzyw, ponieważ zapewniają potrzebną dawkę witamin. Kot otrzymuje pokarm kilka razy dziennie. Można rano podać mu mokrą karmę, przed wyjściem wsypać do miseczki suchą, a później znów dać mokrą.

Warto pamiętać i o przysmakach. Podstawą żywienia są karmy dla kotów, ale od czasu do czasu można też dać mu coś szczególnego. Urozmaicanie jedzenia lubią wszyscy, domowe zwierzęta tak samo, jak i ludzie. Koniecznie trzeba zapewnić kotu stały dostęp do wody. Świeża woda w miseczce konieczna jest nie tylko latem, ale przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj