Baterie umywalkowe są jednymi z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. To bowiem one razem z umywalką, szafką i lustrem tworzą strefę umywalki – miejsce, przy którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, a także i miejsce, które jest widoczne zaraz po wejściu do wnętrza. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć, jakie baterie są modne w roku 2021 i dlaczego. Zapraszamy!

Rodzaje baterii umywalkowych

Baterie umywalkowe, które znajdują się na rynku ogólnie możemy podzielić na te lepszej, jak i gorszej jakości. Podział dotyczy też sposobu montażu, wyróżniamy bowiem:

  • baterie umywalkowe stojące,
  • baterie umywalkowe ścienne (natynkowe i podtynkowe).

Do wyboru są także baterie umywalkowe, które różnią się między sobą ze względu na chociażby ilość uchwytów (kurków), styl wykonania, oraz kolor. W ostatnich sezonach największą popularnością cieszyły się baterie umywalkowe czarne i złote. Czarna armatura idealnie sprawdza się w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych, w których znajdują się już czarne elementy wyposażenia, lub wręcz przeciwnie – w jasnych wnętrzach, w których będą ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.

umywalka

Dobra bateria umywalkowa, czyli jaka?

Tak naprawdę optymalny wybór baterii umywalkowych nie jest zadaniem prostym. Trzeba wziąć pod uwagę wiele parametrów, które dla laika mogą nie być oczywiste. Dobra bateria powinna być przede wszystkim wykonana z wysokojakościowych materiałów. Najkorzystniej jeśli jej korpus jest zrobiony z mosiądzu. Materiał ten bowiem nie koroduje, a także posiada właściwości antyseptyczne, dzięki czemu bakterie, potencjalnie groźne dla zdrowia mają utrudnione występowanie i namnażanie się.

Prócz materiału należy zwrócić uwagę także na to, czy głowica jest ceramiczna. To bowiem od głowicy zależna jest bezawaryjna, długa praca. Baterie umywalkowe Grohe wyposażone są w ceramiczne głowice, które to posiadają mikropory wypełnione smarem. Dzięki temu modeli tych nie tylko nie trzeba konserwować, ale jest to też gwarant ich długiej, płynnej, bezproblemowej pracy.

To jednak nie wszystkie parametry, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem baterii umywalkowej. Istotne jest także to, czy bateria posiada technologię, dzięki której podczas codziennego, normalnego użytkowania możliwe jest zmniejszenie zużycia wody. Producenci wprowadzają na rynek baterie, które mogą mieć różnego typu ograniczniki przepływu wody, proste perlatory na końcu wylewki i inne.

Baterie sensoryczne – najbardziej ekologiczne modele armatury

W obecnych czasach baterie powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i ekologiczne. Takie właśnie są baterie umywalkowe bezdotykowe, które z każdym sezonem cieszą się coraz to większą popularnością.

Korzystając na co dzień z baterii bezdotykowej zużywa się tylko tyle wody, ile jest naprawdę potrzebne. Modele te są droższe od klasycznych baterii umywalkowych w zakupie, jednak cena ta zwraca się dosyć szybko w postaci niższych rachunków za wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj