Szklarnie ogrodowe służą nie tylko do zabezpieczenia roślin przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, ale także do przedłużenia okresu ich wegetacji, co w efekcie znacznie zwiększa ilość plonów. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu szklarni ogrodowej? Który z dostępnych modeli sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Czym kierować się przy wyborze szklarni ogrodowej?

Właściciele pokaźnych rozmiarów ogrodów, coraz częściej decydują się na zakup szklarni ogrodowej. Dlaczego? Zgodnie z opinią ekspertów, jak i samych użytkowników jest to jeden z najprostszych sposobów na uporządkowanie przydomowych upraw, ale nie tylko. Szklarnie skutecznie zabezpieczają rośliny przed ptactwem oraz szkodnikami żywiącymi się owocami, nasionami, pączkami krzewów i drzew, młodymi pędami oraz listkami roślin zielonych itp.

Planując zakup szklarni ogrodowej, należy pamiętać o tym, by była ona dopasowana do rodzaju roślin, które zamierzamy uprawiać. W tym wypadku należy skupić się między innymi na takich aspektach jak potrzeby cieplne danego gatunku roślin. To jednak nie wszystko, równie ważna jest wielkość szklarni. Ogrodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin, zazwyczaj wybierają mniejsze modele. Duże szklarnie idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które chcą rozpocząć hodowlę kilku bądź kilkunastu odmian roślin.

Warto tutaj zwrócić również uwagę na jakość wykonania szklarni oraz jej ogólny wygląd, zwłaszcza jeżeli konstrukcja ma zostać umiejscowiona w widocznym i reprezentatywnym miejscu. Za najtrwalsze konstrukcje uważa się szklarnie wyposażone w stelaż wykonany ze stali, który odporny jest zarówno na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak i upływ czasu.

Jaki model wybrać?

Na polskim rynku dostępne są różne modele szklarni ogrodowych, co pozwala na dopasowanie produktu względem indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Wbrew pozorom nowoczesne modele szklarni ogrodowych prezentują się bardzo estetycznie, dzięki czemu mogą one stanowić praktyczną ozdobę każdego ogrodu. Obecnie dużą popularnością cieszą się szklarnie wykonane z poliwęglanu, przystosowane do samodzielnego montażu. Jednym z takich modeli jest szklarnia z otwieranym oknem Optima, którą znajdziemy w ofercie sprzedażowej firmy Botanic. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów przekłada się na solidność oraz trwałość konstrukcji. Co więcej, w razie potrzeby możliwe jest przeniesienie szklarni w inne miejsce, a także wydłużenie jej długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj