Markiza tarasowa to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz także kawiarniach, ogródkach letnich przy restauracjach. Sprawdzi się ona na balkonie czy tarasie, chroniąc przed słońcem i zapewniając bardziej komfortowe warunki do spędzania czasu na zewnątrz.

Markiza tarasowa — wysoka ochrona przeciwsłoneczna

Markizy tarasowe stosuje się przede wszystkim w celu osłonięcia przestrzeni i ograniczenia do niej dopływu promieniowania słonecznego. Markizy tego typu najczęściej posiadają wykonane z aluminium ekstradowanego ramiona, które wyprowadzają specjalny materiał stanowiący barierę przed promieniami UV, a także deszczem. Od wytrzymałości i stabilności ramion zależy także wytrzymałość markizy na podmuchy wiatru. Montaż markizy na tarasie pozwala korzystać z niego w upalny dzień, nie tylko ze względu na mniejszą ekspozycję na promieniowanie słoneczne, lecz także zdolność do pochłaniania części promieniowania co pozwala obniżyć temperaturę nawet o kilka stopniu Celsjusza. Wiele tutaj jednak zależy od rodzaju zastosowanego przy budowie markizy materiału. Na markizach istnieje możliwość wykonania nadruku, więc można (szczególnie w kontekście restauracji, kawiarni) wykorzystać je jako dodatkowy element przyciągający uwagę potencjalnych klientów: https://dopasujrolety.pl/markizy/27-markiza-tarasowa.html

Jakie markizy tarasowe są dostępne na rynku?

Markiz na rynku jest sporo: https://dopasujrolety.pl/12-markizy. Ich oferta jest bardzo różnorodna, dzięki czemu można je bez większego problemu dopasować do konkretnej nieruchomości, typu budynku, tarasu lub restauracyjnego ogródka. Plusem jest także bogata oferta kolorystyczna. Przy wyborze markizy z pewnością warto kierować się również ich dopasowaniem do rodzaju elewacji, sposobu wykończenia budynku, jego ogólnym charakterem. Plusem markiz jest także niewątpliwie to, że pasują właściwie do każdego rodzaju budynków, zarówno tych nowoczesnych, jak bardziej tradycyjnych. Wybierając konkretny model, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na tkaniny, ale i sam mechanizm. Dostępne są trzy podstawowe rozwiązania:

  • markiza tarasowa bez kasety — tutaj tkanina i ramiona nie są osłonięte, całość składa się z rury nawojowej, belki przedniej, tkaniny oraz ozdobnej falbany; markiza taka jest bardzo tania, natomiast trzeba pamiętać, że w jej przypadku tkanina cały czas jest wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, co może skracać jej żywotność;
  • markiza tarasowa w półkasecie — tkanina chroniona jest przez kasetę, ale ramiona nie mają specjalnej osłony;
  • markiza tarasowa w pełnej kasecie — najbardziej profesjonalna, chroni zarówno tkaninę, jak i ramiona, dzięki czemu przez długi okres czasu można cieszyć się z jej użytkowania.

Markiza balkonowa i boczna

Oprócz typowej markizy tarasowej możesz skorzystać także z innych rozwiązań. Na rynku dostępna jest między innymi markiza balkonowa, która sprawdza się do ochrony balkonu, niezbyt dużego tarasu lub okna: https://dopasujrolety.pl/markizy/58-markiza-balkonowa-italia-poreczowa.html. Umożliwia one uzyskanie większego kąta nachylenia, co pozwala wykorzystać ją tam, gdzie tradycyjna markiza się nie sprawdza. Markiza boczna to natomiast bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli ci skutecznie ochronić zarówno taras, jak i balkon przed wiatrem oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest zapewnienie wyższego komfortu i poziomu prywatności. Także i w tym przypadku do wyboru jest różnorodny zestaw tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj