Szklarnia ogrodowa powinna być łatwa w montażu i obsłudze, odporna na przypadkowe uszkodzenia, stabilna, a jednocześnie estetyczna. Nie wszystkie modele spełniają te wymagania, jednak rosyjska szklarnia Strzałka z poliwęglanu idealnie się wpisuje w schemat cieplarni, która zadowoli nawet tych najbardziej wymagających ogrodników.

Oryginalna konstrukcja szklarni Strzałka

Na tle innych modeli rosyjskich cieplarni Strzałkę wyróżnia bardzo charakterystyczna stożkowata konstrukcja. Dzięki temu ta wersja jest nieco wyższa, więc umożliwia uprawę roślin, które potrafią mocno wyrosnąć albo tworzą niezwykle rozłożyste pędy – ładnie się takie prezentują rozwieszone pod dachem Strzałki.

Konstrukcja jest mocnych profili ze stali ocynkowanej, dodatkowo jeszcze wzmocnionych stalowymi linkami. Specyficzny wygląd szklarni oraz jej solidne wzmocnienia umożliwiają posadowienie tego modelu na najtrudniejszych terenach. Nie zagrożą jej stabilności silne podmuchy wiatru, więc nadaje się na obszary nadmorskie. Nic też jej się nie stanie w przypadku obfitych opadów śniegu, ponieważ jej wytrzymałość na obciążenie świeżym lub zmrożonym śniegiem wynosi aż 360 kg.m2., Dlatego spokojnie można ją umieścić w górach.

Szklarnia Strzałka – https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-dacznaja-strzalka

Co ciekawe, model ten gwarantuje bezpieczne użytkowanie bez konieczności wykonania fundamentów. Mocowanie następuje za pomocą końcówek w kształcie litery T. Brak fundamentów to wbrew pozorom zaleta, ponieważ ziemia powinna co jakiś czas wypocząć, a wtedy można przenieść całą konstrukcję w inne miejsce.

Szklarnia Strzałka to optymalne warunki do uprawy roślin

Mimo że każdy gatunek ma tak naprawdę inne wymagania, to jednak każda roślina potrzebuje odpowiedniej ilości naturalnego światła, korzystnej temperatury, prawidłowego poziomu wilgoci czy dostępu do powietrza. Pokrycie poliwęglanowe szklarni Strzałka daje rzeczywiście świetne warunki. Światło jest rozproszone bardzo równomierne, więc żadna roślina nie będzie cierpieć z powodu jego niedostatku. Jednocześnie nie grozi poparzenie promieniami ultrafioletowymi, ponieważ poliwęglan dobrze blokuje im dostęp do wnętrza.

Z kolei odpowiedni poziom wilgotności i wietrzenie zapewniają systemy wentylacji. To nie tylko drzwi po obu stronach szklarni, ale także okna z wywietrznikami. Nawet podczas dużych upałów warzywa i owoce mają dobre warunki do wzrostu. W pracy pomaga instalacja systemu nawadniania kropelkowego oraz dodatkowe wywietrzniki, które można zamontować.

Dzięki szklarni Strzałka uprawy są skutecznie osłonięte przed gwałtownymi podmuchami wiatru lub nawalnymi deszczami, które po prostu mogłyby doprowadzić do zniszczenia niektórych, szczególnie tych najbardziej wrażliwych, roślin. Przecież nawet nadmiar wilgoci szkodzi, ponieważ wtedy rozwija się pleśń i choroby grzybowe. Gniją też korzenie. Dlatego szklarnia z poliwęglanu Strzałka jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla każdego ogrodnika. Jednocześnie warto podkreślić jej wysokie walory estetyczne, dzięki czemu nie tylko jest bardzo funkcjonalna, ale też idealnie pasuje do przestrzeni ogrodu urządzonego praktycznie w każdym stylu.

Więcej https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-rosyjska-z-poliweglanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj