Nadszedł czas oprysków roślin. Najszybciej i najbezpieczniej będzie użyć do tego opryskiwacza. Na rynku jest grom ofert z tego typu sprzętem. Jaki wybrać, żeby praca w ogrodzie była przyjemnością? Jaki opryskiwacz kupić? Radzimy.

Opryskiwacz do ogrodu – pojemność

Pierwszym ważnym pytaniem jakie musisz sobie zadać to czy zakupowany opryskiwacz będzie używany do małych roślin doniczkowych czy też do opryskiwania większych przestrzeni ogrodowych bądź sadowych.

Opryskiwacz o małych pojemnościach

Opryskiwacze ręczne pulsacyjne i ciśnieniowe do 5l objętości – służą do precyzyjnego oprysku małych roślin, najmniejsze opryskiwacz posiadają atomizer (są bezciśnieniowe) i nie zawierają w zestawie lancy, dlatego mogą służyć do oprysku w domu, na balkonie czy tarasie; większe to przeważnie opryskiwacze ciśnieniowe, często zawierają w komplecie lance, praca takich opryskiwaczy jest wydajniejsza, a rozpylanie równomierne; ceny opryskiwaczy ręcznych pulsacyjnych to kwoty rzędu kilku do kilkudziesięciu złotych, natomiast opryskiwacze ręczne ciśnieniowe  do 5l kosztują od kilkudziesięciu złotych do nawet powyżej stu złotych.

Opryskiwacze sadownicze o dużej pojemności

Opryskiwacze ręczne ciśnieniowe o pojemności powyżej 5l – przeznaczone do wymagających prac związanych z zastosowaniem nawozów dolistnych, środków ochrony przed szkodnikami, chorobami lub chwastami, idealny do większych przestrzeni; przy zakupie większych gabarytowo opryskiwaczy należy zwrócić uwagę na sposób ich przenoszenia i wybrać najlepszy dla siebie: naramienne, plecakowe, wózkowe. Ceny tego typu opryskiwaczy wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Opryskiwacze akumulatorowe

Opryskiwacze akumulatorowe – są to opryskiwacze o zazwyczaj większych pojemnościach, które działają bez konieczności ręcznego dopompowywania, przydadzą się w dużych ogrodach, szkółkach lub szklarniach. Ceny takich opryskiwaczy zaczynają się powyżej 100 złotych.

Jaki opryskiwacz do sadu kupić?

Jeśli dokonamy przemyślanego zakupu danego opryskiwacza z uwzględnieniem jego przeznaczenia z pewnością będziemy zadowoleni. Warto kupować opryskiwacze sprawdzonych firm, które słyną z dobrej opinii. Wtedy na pewno nie będziemy zawiedzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj