Ostropest plamisty jest popularnym zielem. W Polsce od kilku lat robi prawdziwą karierę, ale uznanie zyskał również za granicą. Doceniany jest przez osoby w różnym wieku. Można go kupić w formie ziół, proszku lub tabletek. Szczególnie dobrze działa na wątrobę. Pochodzi z rośliny astrowatych, zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, nie pozwala łączyć toksyn z ich powierzchnią. Łagodzi stres oksydacyjny. Zawiera sylimarynę, która jest zbawienna dla wątroby, chroniąc ją przed działaniem toksycznych związków. Zdrowotne właściwości ostropestu plamistego są powszechnie znane.

Ostropest plamisty – właściwości i działanie

Warto pamiętać, że ostropest chroni wątrobę i nerki, zapobiegając fatalnemu działaniu trucizn. Stosuje się go w terapii chorób wątroby, które wynikają z alkoholizmu. Obniża stężenie bilirubiny, czyli barwnika, który może zażółcić skórę i gałki oczne, gdy występuje w nadmiarze. Ostropest plamisty zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby, co jest szczególnie ważne dla osób pijących alkohol oraz nieracjonalnie się odżywiających. Zapobiega marskości wątroby oraz obniża poziom cholesterolu we krwi. Jak zatem widać jest to niezwykle ważne zioło, które warto nabyć i stosować regularnie. Dziennie bierze się jedną tabletkę ostropestu. Można także pić wywar z ostropestu. Nie jest to duży koszt – opakowanie ostropestu plamistego zawierające 100 gramów kosztuje około 12 złotych. Wystarcza na co najmniej dziesięć dni.

Ostropest plamisty – dawkowanie i cena

Kilogramowe opakowanie ostropestu plamistego można kupić czasami za 25-50 złotych, w zależności od sklepu oraz promocji. Ostropest plamisty można przyjmować przez długi czas, nie wywołuje on skutków ubocznych. Może jedynie lekko przeczyszczać, co jest na pewno działaniem nieszkodliwym. Nie każda osoba jednak doznaje takich objawów. Na niektóre osoby nie działa w ten sposób. Jest ziołem raczej bezsmakowym, nie jest zatem przykry w spożywaniu. Można go rozpuszczać w wodzie, dodawać do zup oraz sałatek. Nie należy przekraczać dawki dwóch łyżeczek ostropestu plamistego dziennie.

Warto pamiętać, że olej z ostropestu plamistego zapobiega starzeniu się cery, co na pewno jest istotnym działaniem dla każdego człowieka. Zatem warto sięgać po ostropest plamisty w różnych formach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj