Ogrodzenie z siatki drucianej od lat cieszy się ogromną popularnością. Jego podstawową zaletą są niskie koszty zakupu, a także łatwość w montażu. Aby jednak płot wykony z siatki był stabilny i trwały należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jednym z najważniejszych parametrów, jaki trzeba brać pod uwagę przy zakupie siatki drucianej jest średnica drutu.

Ogrodzenie z siatki drucianej – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Siatki wykonane z grubszego drutu charakteryzują się większą sztywnością i ciężarem. Co ważne, większa średnica drutu wpływa na wyższą cenę tego rodzaju produktów, ale nie na ich trwałość. Jeśli więc ktoś nie potrzebuje masywnego ogrodzenia, z powodzeniem może postawić na tańszą siatkę wykonaną z drutu o mniejszej średnicy.

Najważniejszym parametrem, który wpływa na trwałość i żywotność ogrodzenia z siatki drucianej jest sposób zabezpieczenia drutu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup siatki z ocynkowanego drutu, który zapewnia wieloletnią ochronę przed korozją. Niektóre produkty dodatkowo powleka się specjalnym tworzywem, które zabezpiecza stal przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Ostatnim elementem, który warto wziąć pod uwagę przed zakupem siatki jest wielkość oczek.

Ogrodzenie z siatki drucianej – montaż

Chociaż wielkość oczek siatki ma przede wszystkim znaczenie estetyczne w pewnym stopniu wpływa również na jej sztywność. Żeby ogrodzenie z siatki drucianej prezentowało się efektownie, musi zostać zamontowane w prawidłowy sposób. Chociaż montaż siatki nie jest specjalnie skomplikowany, warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.

Niezwykle ważne jest prawidłowe rozmieszczenie i osadzenie słupków, do których mocowana będzie siatka. Aby słupki były stabilne, muszą zostać osadzone na odpowiedniej głębokości. W przypadku stosowania wylewki betonowej wystarczy wpuścić słupki na głębokość 25 cm. Jeżeli będą one wkopywane w ziemię, głębokość wykopu powinna wynosić 50 cm. Obecnie coraz częściej kupić można słupki z kotwami, które znacznie ułatwiają ich prawidłowe osadzenie.

Po wypoziomowaniu i osadzeniu słupków pozostaje rozwinięcie siatki, przymocowanie jej do słupków oraz naprężenie za pomocą napinaczy. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się gotowe zestawy do montażu ogrodzeń z siatki drucianej, które znacząco przyspieszają montaż płotu. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku konieczności ogradzania dużych powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj