Zamiatarki to urządzenia cieszące się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż z powodzeniem mogą zastąpić miotłę i zebrać z ziemi piach, kurz oraz wszelkie pozostałe zanieczyszczenia. Z tego powodu są chętnie stosowane w wielu przedsiębiorstwa i firmach – także tych sprzątających. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia? Jakie są rodzaje zamiatarek? Tego dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Jak działa zamiatarka?

Zamiatarka to urządzenie, które pozwoli na znacznie szybsze wykonywanie prac porządkowych. Stosować ją możesz nie tylko na utwardzonych powierzchniach, takich jak asfalt, cement czy kostka brukowa, lecz także na podłogach, posadzkach i tarasach! To sprawia, że urządzenie to sprawdzi się w każdej firmie oraz w wielu gospodarstwach domowych.

W zależności od wybranego rodzaju sprzęt ten może zbierać kurz, niewielkie zanieczyszczenia, a także liście, małe kamienie czy żwir. Podczas pracy zamiatarki, kurz nie unosi się w powietrzu, lecz jest skutecznie usuwany – w przeciwieństwie do tradycyjnego zamiatania. Urządzenie posiada specjalny koszyk, który pełni funkcję szufelki, gdyż to właśnie tam gromadzą się zebrane nieczystości.

Jakie są rodzaje zamiatarek?

Przyglądając się zamiatarkom dostępnym w ofercie sklepu internetowego https://sklep.wirexim.pl/ zauważysz, że wyróżnić można kilka rodzajów tego urządzenia. Jeden z podstawowych podziałów zamiatarek bazuje na sposobie, w jaki są napędzane. W ten sposób wyróżnić można zamiatarki ręczne oraz spalinowe.

Zamiatarki ręczne – co je wyróżnia?

Urządzenia te zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, co przekłada się na ich możliwości. Doskonale nadają się do zamiatania niewielkich powierzchni takich jak przydomowe ścieżki lub chodniki, sprawdzą się też w małych sklepach i lokalach usługowych. Przydać się mogą także podczas niektórych prac budowlanych i remontowych. Dużym atutem tego rodzaju zamiatarek jest ich lekkość oraz wygoda użytkowania.

Co charakteryzuje zamiatarki spalinowe?

Zamiatarki spalinowe powstały z myślą o nieco bardziej wymagających użytkownikach lub firmach. Ich wydajność jest zdecydowanie większa niż ich ręcznych odpowiedników. Mają także większą moc oraz szerokość roboczą. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na dużych przestrzeniach, takich jak np. miejskie parki, deptaki lub parkingi. Sprawdzą się w większych przedsiębiorstwach, magazynach, halach produkcyjnych oraz w supermarketach.

Sklep Wirexim oferuje także zamiatarki miejskie oraz modele wyposażone w fotel operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj