Wybór dobrego ekspresu do kawy to nie łatwe wyzwania nawet dla miłośnika kawy. Zakup urządzenia to zazwyczaj szeroki asortyment, dlatego warto najpierw zastanowić się, jaki ekspres konkretnie będzie nas interesował. Musimy zatem zwrócić uwagę na jego funkcje oraz wszystkie parametry. Czym kierować podczas wyboru idealnego urządzenia, które sprawdzi się w domowym zaciszu?

Najważniejsze pytania przed wyborem ekspresu

Zanim udasz się do sklepu po nowy ekspres, zadaj sobie kilka pytań, które ułatwią Ci zakup. Pozwoli to również dostosować urządzenie do oczekiwań i możliwości. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  1. Jakim budżetem dysponuję?
  2. Jakie rodzaje kawy piję najczęściej? Co smakuje innym domownikom?
  3. Ile filiżanek dziennie kawy piję? Czy ekspres będzie używany codziennie, czy tylko od czasu do czasu?
  4. Ile mam miejsca w kuchni na ekspres? Czy interesuje mnie wolnostojący ekspres, czy do zabudowy? Czy ważny jest jego wygląd?
  5. Ile mam czasu na przygotowanie kawy?

Odpowiedzi na te pytania zdecydowanie pomogą wybrać idealne urządzenie, które spełni oczekiwania Twoje oraz całej rodziny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przed zakupem ekspresu pojawiają się również wątpliwości, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze. Z pewnością, kupując urządzenie warto, aby miał szereg funkcji dostosowanych do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę na: ilość rodzajów kawy, wydajność ekspresu dziennie, konserwację, system spieniania mleka, czy ciśnienie i moc. Pozwoli Ci to wybrać sprzęt idealny pod kryteria, które Cię interesują. Możesz zdecydować się na ekspres, który przyrządzi od espresso po latte i cappuccino w odpowiednim ciśnieniu i mocy. Wśród konserwacji mamy możliwość samooczyszczania i odkamieniania urządzenia. Zwróć uwagę na wydajność. Niektóre ekspresy są w stanie przygotować od 20 do nawet 200 kaw dziennie. Możesz również podgrzewać i przygotowywać jednocześnie dwie filiżanki kawy.

Ekspresy do zabudowy czy wolnostojący?

Wiele osób, wybierając urządzenie zastanawia się, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Ekspresy do zabudowy to nie tylko oszczędność miejsca, ale również nowoczesna linia i wiele udogodnień. W dodatku urządzenie w zabudowie nie zajmują praktycznie w ogóle miejsca, co jest dużym ich atutem. Zazwyczaj posiadają szereg funkcji, które będą dostosowane do każdego użytkownika. Są również intuicyjnie i dzięki nim możemy przyrządzić ulubiony napój w szybki i łatwy sposób. Dlatego ekspresy do kawy do zabudowy – Świat Ekspresów to dobry wybór, dla tych, którzy cenią sobie wygodę i szybkość.

Z kolei ekspresy wolnostojące to urządzenia, które możemy śmiało przestawiać w różne możliwe miejsca. Oferują również nam szereg funkcji, dzięki którym przygotowanie kawy będzie znacznie prostsze. Jednak niektóre modele zajmują dużo wolnej przestrzeni, a szukanie kompaktowych urządzeń nie jest zawsze łatwe. Wolnostojący model to opcja, która nie wymaga zabudowy, więc nie możemy wkomponować go w meble.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj