Rzeszów goni Warszawę. Tak, stolica Podkarpacia goni stolicę Polski. Jeszcze do niedawna to Warszawa była najbardziej pożądanym miejscem, w którym każdy chciał zamieszkać. Teraz Warszawę goni Rzeszów, który coraz więcej osób wybiera jako miejsce swojego stałego zamieszkania.

Rzeszów – stolica Podkarpacia

Rzeszów to malownicze miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica Podkarpacia. To również ważny w Polsce ośrodek akademicki. Studenci mają to wyboru trzy wyższe uczelnie państwowe o dobrej renomie i co najmniej kilka uczelnie prywatnych.

Ale Rzeszów nie jest tylko miastem studenckim. Albo już nie jest. Bo kiedyś rzeczywiście więcej było tu studentów niż stałych mieszkańców. Ale teraz dużo się zmieniło – studenci już nie uciekają z Rzeszowa po zakończeniu edukacji.

Mieszkańców Rzeszowa systematycznie przybywa, a to dlatego, że coraz więcej osób decyduje się tu zostać na stałe. Co sprawia, że to do niedawna nieznane miasteczko stało się tak atrakcyjnym ośrodkiem?

Po pierwsze – kameralność. Rzeszów to jedno z tych miast, które pochwalić się może wyjątkowym klimatem. Przede wszystkim na próżno szukać tu wielkomiejskiego zgiełku, tak charakterystycznego dla innych miast. Jest to dużo zieleni i wszędzie jest blisko.

Rynek jest piękny i malowniczy. Dobrze rozwinięta baza hotelowa sprawia, że równie turyści coraz chętniej tu zaglądają. A atrakcji turystycznych w Rzeszowie nie brakuje.

Rzeszów – idealne miejsce do zamieszkania

Sytuacja gospodarcza miasta jest naprawdę dobra. W Rzeszowie zdecydowało się inwestować wiele zagranicznych firm. Dzięki temu powstały nowe miejsca pracy. Stabilne zatrudnienie i wyższe zarobki sprawiły, że więcej osób zdecydowało się na zakup mieszkania. Nowe mieszkania Rzeszów kusza bardzo atrakcyjnymi cenami. Cena za metr kwadratowy jest tu zdecydowanie niższa niż w innych miastach Polski. I to jest silny argument przemawiający za tym, żeby kupić mieszkanie właśnie w Rzeszowie. A jak wiadomo – od kupienia mieszkania do zamieszkania na stałe to już właściwie prosta droga.

Poza cenami Rzeszów oferuje naprawdę świetne mieszkania. Deweloperzy gospodarują kolejne obszary, na których powstają nowoczesne osiedla. Wyposażone w odpowiednia ilość terenów zielonych świetnie łączą zalety mieszkania w mieście, z kameralnych charakterem miasta. Dlatego jeśli szukasz klimatycznego miejsca do zamieszkania i nie chcesz wydać majątku na mieszkanie deweloperskie – wybierz Rzeszów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj