Namiot ogrodowy czy pawilon?

W okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda dopisuje coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Marzymy o chwili wytchnienia na łonie natury z dobrą książką w tyle, czy też mamy zamiar zorganizować rodzinną biesiadę w ogrodzie. W takich momentach idealna będzie decyzja o zakupie namiotu, pawilonu ogrodowego, który pełni nie tylko funkcje ochronne przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i insektami, ale i funkcje ozdobne, dekoracyjne – możemy wybierać spośród wielu typów, kolorów i wielkości. Dodaje on naszemu ogrodowi urok, ale i elegancji oraz funkcjonalności.

Pojęcia namiot ogrodowy i pawilon są zazwyczaj stosowane zamiennie, jednak za pawilon można uznać konstrukcję bardziej masywną, którą może być zbudowana nie tylko z tworzywa sztucznego, ale i szkła.

Konstrukcja składa się z metalowej ramki opartej na kilku słupach. Oryginalnie namioty ogrodowe nie posiadają podłogi, jednak można ją zastąpić poprzez wyłożenie kamieniami, bądź wykonać np. z drewna. Namioty, pawilony są lekkie, szybkie w montażu (większe mogą być nieco bardziej wymagające) i z łatwością można je złożyć i przechować do kolejnego sezonu.

W takim stanie zajmują niewiele miejsca. Namioty ogrodowe powinny być pokryte materiałami wodoodpornymi – w ten sposób doskonale spełniają one swoje zadanie.

Namioty ogrodowe mają zazwyczaj kształt kwadratu, prostokąta i posiadają ściany do 3m, jednak mogą występować również w innych kształtach.
Wyróżniamy 3 rodzaje takich konstrukcji:

  • otwarte – chronią jedynie od góry – przed lekkim deszczem oraz promieniami słońca. Charakteryzują się niską ceną oraz dobrą cyrkulacją powietrza.
  • półotwarte – są bardzo praktyczne ze względu na zawartość 2 ścianek
  • pełne – posiadają pełne zabudowanie. Są praktyczne, jednak nie sprawdzą się w przypadku upałów – wewnątrz będzie zbyt wysoka temperatura.

Popularne są również pawilony z moskitierą.

Ceny prostych namiotów, pawilonów ogrodowych rozpoczynają się już od 100zł. Rozbudowane, dekoracyjne pawilony to koszt rzędu kilku tysięcy złotych.

Namioty, pawilony ogrodowe to niewątpliwie bardzo przydatna konstrukcja umożliwiająca nam przyjemne spędzanie czasu poza domem. Co ważne – cenowo jest dostępna dla każdego z nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj