Garaże blaszane są od kilku lat coraz bardziej popularne, jak producenci zauważają spory wzrost sprzedaży blaszanych garaży tuż przed jesienią i zimą. Ludzie szukają wtedy sposobu na chronienie swoich samochodów przed złymi warunkami atmosferycznymi. Co warto wiedzieć o garażach blaszanych, jaki garaż blaszany wybrać, by był ekonomicznym rozwiązaniem, a jednocześnie dobrze chronił auto?

Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane mają tak naprawdę sporo zalet. Można postawić dużo szybciej i taniej niż garaże murowane, czasami w domach przybywa samochodów, na które wcześniej nikt nie przewidział miejsca w garażu domowym. Stojący gdzieś na posesji garaż blaszany będzie zatem dobrym rozwiązaniem. Dzięki takiemu garażowe Auto będzie chronione przed opadami deszczu oraz śniegu – odpada zatem jeden z największych koszmarów kierowców, jakim jest konieczność drapania szyb zimą. Oczywiście w garażach blaszanych nieocieplanych panuje taka sama temperatura jak na zewnątrz, dlatego jeżeli ktoś ma problemy z akumulatorem w aucie, garaż blaszany nie rozwiąże problemu. Będzie jednak stanowił dobrą ochronę dla samochodu, z pewnością również zabezpiecza auto przed na przykład groźbą kradzieży. Warto jednak zwrócić uwagę, że taką rolę spełniają droższe garaże o bardziej wzmocnionych konstrukcjach. Najtańsze garaże z cienkiej blachy mogą być stosunkowo prosty miejscem do włamania się. A zatem blaszany garaż nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów, natomiast na pewno rozwiązuje problem nieustającego braku miejsc parkingowych na blokowiskach i mocno zaludnionych osiedlach. Kto zdecyduję się na wykupienie kawałka ziemi by go postawić, nie będzie miał problemu z parkowaniem swojego auta.

Na jakie garaż blaszany się zdecydować

Bardzo prosty Blaszany garaż można postawić już nawet za około 1000 zł. Oczywiście mowa tu o pracy własnej. Jeżeli ktoś decyduje się na zakup gotowego garażu do montażu, którym to zajmie się firma zewnętrzna, koszt będzie trochę większy, jednak nawet taki garaż można postawić już do kwoty około 5000 zł. Trochę bardziej wzmocnione konstrukcje, które są dodatkowo ogrzewane, to koszt kilkunastu tysięcy zł. Mocną stroną taki garaży jest jednak to, że w środku panuje temperatura wyższa niż na zewnątrz, a zatem będą mniejsze problemy z akumulatorem. Zdecydowanie warto jest wybrać garaż blaszany, bo jest przy nim dużo mniej pracy niż przy garażach murowanych. Czasami to kwestia dosłownie kilku dni, a garaż stoi na posesji. Jeżeli ktoś zatem chciałby zdążyć przed zbliżającą się zimą, nawet teraz jest jeszcze dobry czas na to, by zabrać się za postawienie garażu.

Więcej informacji na: https://www.maritom.pl/poradnik-klienta.html

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj