Najlepszym sposobem na znalezienie zwierząt w internecie są serwisy ogłoszeniowe. Znajdziemy tam wiele ofert z poszczególnych miast, a co najważniejsze sami możemy dopasować swoje kryteria, np. wpisać maksymalną cenę jaką jesteśmy w stanie zapłacić. Na Pokato.pl mamy porównanie wielu ofert w jednym miejscu, możemy więc wybrać ofertę, która jest według nas najbardziej korzystna.

Na zamieszczonych zdjęciach z reguły możemy zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzęta, co jest dużym atutem, gdyż nie jedziemy po zwierzę w ciemno, z obawą co zastaniemy na miejscu. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy skontaktować się ze sprzedawcą i dopytać o szczegóły.

Jakie zwierzęta można znaleźć na Pokato.pl? Zaczynając od drobiu (kury, kaczki, gęsi, indyki, przepiórki, bażanty), po bydło, trzodę chlewną, konie, króliki, kozy, owce a nawet daniele czy alpaki. Możemy znaleźć również owady np. pszczoły.

Dlaczego warto kupować zwierzęta w serwisie ogłoszeniowym? Większość pochodzi od prywatnych rolników i hodowców, a co za tym idzie, są dobrze karmione, ekologicznymi paszami, bez szkodliwych dodatków. Powietrze na wsi jest mniej zanieczyszczone, co również wpływa na jakość mięsa, jeśli interesuje nas zakup ukierunkowany na ubój.

Zawsze lepiej mieć rzetelny obraz skąd pochodzą zakupione zwierzęta, niż nabywać je w skupach. Często sprzedający oferuję możliwość dowozu na swój koszt, co jest również dodatkowym atutem. Wystarczy ustalić termin i miejsce dostarczenia.

Jak sprzedawać zwierzęta w internecie?

Na portalu z ogłoszeniami możemy dodać swoją ofertę sprzedaży. Należy zamieścić w niej jak najwięcej informacji dotyczących sprzedawanych zwierząt. Bezpośrednia sprzedaż internetowa jest na pewno bardziej korzystna niż w skupie, gdzie ceny są bardzo niskie, na granicy opłacalności.

Internetowa giełda dla zwierząt – wchodząc tu możemy w prosty, a co najważniejsze, darmowy sposób zamieścić ogłoszenie. Wystarczy założyć bezpłatne konto lub zalogować się za pomocą Facebooka czy konta Google. Następnie zamieszczamy wszystkie niezbędne informacje. Serwis nie pobiera opłat i prowizji od wystawionych ogłoszeń, czy wykonanych transakcji, więc nie musimy się obawiać o dodatkowe koszty.

Jak stworzyć ogłoszenie, które przyciągnie zainteresowanie? Na pewno należy zamieścić w nim wszystkie informacje na temat zwierzęcia. Pochodzenie, wiek, stan ogólny. Istnieje wiele programów do obróbki zdjęć – chodzi o poprawę kolorów, poprawę ostrości i dobry kadr – nie o retusz!

Nie należy sprzedawać zwierząt chorych lub ukrywać tego faktu przed kupującym. Również krowy wysoko cielne lub konie w zaawansowanej ciąży nie powinny być dopuszczone do sprzedaży, ze względu na wysoki stres który może doprowadzić do poronienia.

Jeśli mamy taką możliwość, warto też wziąć pod uwagę opcję dowozu zwierząt na własny koszt – podnosi to zainteresowanie ogłoszeniem.

Istnieje również opcja oddania zwierząt za darmo. Jeżeli z pewnych względów nie możemy już się nimi dłużej zajmować, można wyświadczyć komuś przysługę i bez jakichkolwiek kosztów pozwolić zabrać zwierzęta. Jakby nie patrzeć – jest to z korzyścią dla obu stron i co najważniejsze dla zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj