Serwis maszyn rolniczych w okresie ich eksploatacji jest ważny. Zapewnia to odpowiednie ih funkcjonowanie i uniknięcie awarii wynikających z zaniedbania sprzętu. W okresie używania maszyn do oprysków, ważne jest by dbać o ich istotne elementy, jak np. pompa do opryskiwacza.

Dlaczego serwis jest ważny?

Maszyny i urządzenia rolnicze, tak jak wszystko ulega zużyciu. Mimo tego, że dany element daje oznaki wyeksploatowania, może on nadal działać, ale nie tak, jak powinien. Jest to pierwszy sygnał, który powinien właściciela zmobilizować do naprawy lub wymiany uszkodzonego elementu sprzętu.

Taka pompa do opryskiwacza, może wskazywać na nieprawidłowe działanie poprzez np. spadek ciśnienia pompowanej cieczy. To z kolei będzie przekładać się na brak możliwości wykonania prawidłowego oprysku. To samo dotyczy innych elementów opryskiwaczy jak dysze czy węże. Należy pamiętać, że pracując ze środkami ochrony roślin, opryskiwacz powinien być nie tylko prawidłowo ustawiony, ale również w pełni sprawny.

Nie dbanie o aspekty techniczne urządzeń rolniczych mogą prowadzić do poważniejszych i kosztowniejszych usterek.

Odpowiednia pompa do opryskiwacza jest ważna

W zależności od tego, jak duży jest opryskiwacz, powinna zostać zastosowana do niego odpowiednia pompa. Lance mają różną szerokość, stąd pompa do opryskiwacza powinna być do nich dostosowana. Zbyt słaba pompa nie wygeneruje odpowiedniego ciśnienia, co uniemożliwi skorzystanie z opryskiwacza.

Jeżeli kupujący nie wie, jaka pompa będzie dla niego odpowiednia, może skontaktować się z obsługą sklepu, która zajmuje się sprzedażą takich urządzeń i przykładowo zapytać: Jaka pompa do opryskiwacza 12 m, a jaka pompa do opryskiwacza 15 m? W profesjonalnym sklepie, sprzedawca doradzi odpowiednie rozwiązanie.

Dobrze jest wybierać spośród producentów, którzy dbają o jakość swoich produktów. Równie istotna jest także dostępność części zamiennych. W przypadku potrzeby dokonania serwisu, liczy się czas. Dla bezpieczeństwa, można zakupić większą ilość części zamiennych, tak by w razie potrzeby, były one na miejscu i można było szybko dokonać napraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj