Wystarczy położyć kilka umiejętnie dobranych poduszek na kanapie, by odmienić wystrój wnętrza i nieco go ożywić. Odpowiednio skomponowana aranżacja doskonale podkreśli styl wnętrza i nada mu oryginalności. Jak ułożyć poduszki dekoracyjne, by uzyskać zamierzony efekt? Na jaki kolor, kształt i materiał się zdecydować? Jak zestawiać poszczególne wzory, by stworzyć spójną i atrakcyjną kompozycję? Kilka prostych zasad może znacząco ułatwić to zadanie.

Kolorowe poduszki dekoracyjne

Dobór koloru poduszek uzależniony jest od aranżacji salonu i odcienia sofy, a także ścian i mebli. Wzory poduszek należy dobierać tak, by w zestawieniu z pozostałymi elementami wystroju wnętrza tworzyły harmonijną całość. Mamy tutaj kilka możliwości. Możemy zdecydować się na poduszki dekoracyjne w odcieniu zbliżonym do kolorystyki salonu lub kontrastującym z nią. Wybierając pierwszą możliwość, uzyskamy stonowany efekt, natomiast odmienne kolory poduszek nadadzą pomieszczeniu wyrazu i świeżości. Mimo, że kolorowe poduszki dekoracyjne na kanapie prezentują się wspaniale, unikajmy przesady. Nadmiar kolorów może przytłoczyć. Wybierzmy więc 3 lub 4, które będą dominować w naszej aranżacji.

Wzorzyste poduszki dekoracyjne

W sklepach z tekstyliami znajdziemy liczne poduszki, ozdobione motywem roślinnym, kwiatowym, wzorami geometrycznymi, ornamentami lub w stylu retro. Oryginalne i efektowne modele czekają w internetowym sklepie YourHomeStory, oferującym wyłącznie wysokiej jakości produkty. Wzorzyste poduszki dekoracyjne należy dobierać niezwykle ostrożnie. Stworzona z nich kompozycja z pewnością jednak okaże się warta zachodu. Nie musimy obawiać się zestawiania ze sobą odmiennych motywów pod warunkiem, że połączy je wspólny kolor lub styl. Poszczególne wzory często różnią się od siebie także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Na jednej kanapie mogą znaleźć się poduszki dekoracyjne (https://yourhomestory.com.pl/sypialnia/poduszki) z bawełny, miękkiego futerka czy lnu. Warte uwagi są także dostępne w ofercie YourHomeStory pikowane modele w wyjątkowych barwach.

Układanie poduszek dekoracyjnych

Układ poduszek na kanapie jest równie ważny, co ich odpowiedni dobór. Symetria czy artystyczny nieład? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od wyobraźni i upodobań. Popularny układ to umieszczenie jednej lub dwóch poduszek na brzegach sofy. Większe poduszki dekoracyjne warto wówczas umieścić z tyłu, natomiast te o mniejszych rozmiarach powinny się znaleźć na przodzie. Można także umieścić poduszki asymetrycznie, w ten sposób, że po jednej stronie kanapy umieścimy 3 sztuki, a na drugim jej brzegu tylko jedną. To doskonałe rozwiązanie do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Nierzadko również poduszki dekoracyjne umieszcza się na całej szerokości sofy. Warto wówczas zdecydować się na modele w różnych rozmiarach.

Poszewki na poduszki dekoracyjne

Umieszczone na kanapie poduszki narażone są na zniszczenie i zabrudzenie. W związku z intensywnym użytkowaniem, wymagają regularnego prania, które może znacząco obniżyć ich atrakcyjność. Dlatego też warto zakupić poduszki dekoracyjne z wyciąganym wypełnieniem, by móc co jakiś czas zmieniać poszewki, odmieniając tym samym charakter wnętrza i odświeżając jego wygląd.

Oferta produktów dostępna na stronie https://yourhomestory.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj