Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Za oknem coraz więcej słońca, a temperatura też coraz bardziej wiosenna. Mimo, że w kalendarzu wciąż zima to aura powoli przygotowuje nas do nowej pory roku. Początek wiosny to również dobry moment, żeby odświeżyć nieco swoje mieszkanie. Przeczytaj artykuł i poznaj kilka prostych trików na wiosenny klimat w Twoim domu.

Kolor

Wiosna kojarzy się z zielenią. Po biało-szarej zimie przyroda budzi się do życia, rozkwitając wieloma odcieniami zieleni. Wiosna to również kolorowe kwiaty, słońce, błękit nieba. Jeśli chcesz by w Twoim mieszkaniu zagościła wiosna wpuść do niego trochę kolorów. Wymień zasłony na te w mocnym, wiosennym kolorze, szare poduchy dekoracyjne zamień na te z motywem kwiatowym. Wiosenny obrus, narzuta, albo kolorowa zastawa stołowa sprawią, że niewielkim kosztem i minimalnym wysiłkiem zrobisz w swoim mieszkaniu wiosnę.

Kwiaty

Wiosna kojarzy się również z kwiatami, z ich kolorami, ale i zapachem. Nie ma nic bardziej wiosennego niż świeże, pachnące, kolorowe kwiaty. Wazon ze świeżym bukietem to idealny sposób by poczuć prawdziwie wiosenny klimat.

Jeśli masz taką możliwość i dysponujesz niewielkim ogródkiem przed swoim mieszkaniem bądź hodujesz kwiaty na balkonie masz dużo szczęścia i możesz korzystać ze swoich własnych zasobów. Jeśli nie – kup kwiaty na pobliskim bazarku. Nie tylko pięknie ozdobisz swój dom, ale również wesprzesz lokalnych sprzedawców.

Świeże powietrze

Wiosna to ten czas kiedy w końcu można otworzyć szeroko okno i wpuścić trochę świeżego powietrza. Gdy tylko temperatura na zewnątrz będzie odpowiednia otwórz szeroko wszystkie okna i pozwól by wiosenne powietrze wleciało do twojego mieszkania. To idealny sposób na porządne wywietrzenie mieszkania po zimie, a przy okazji można się rozkoszować śpiewem ptaków.

Uporządkuj przestrzeń

Wiosna to idealny moment na solidne porządki. Uprzątnij swoją przestrzeń, a zobaczysz jak niewiele trzeba by Twoje mieszkanie zyskało zupełnie nowy wygląd. Wyrzuć niepotrzebne ubrania i przedmioty. To, czego używasz rzadziej – schowaj do szafek. Na wierzchu zostaw te przedmioty, których używasz codziennie. Pilnuj by każda rzecz miał swoje miejsce.

Dzięki tym prostym trikom zobaczysz jak mieszkania Lublin zyskują nowe oblicze – zupełnie jak przyroda, która po zimie budzi się do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj