Klapy lub drzwi rewizyjne są niezbędne do zapewnienia swobodnego dostępu do instalacji, wodomierzy, filtrów, czy też zaworów. Montuje się je najczęściej w łazienkach i kuchniach oraz innych pomieszczeniach, gdzie w ścianach lub sufitach znajdują się elementy wymienne instalacji lub wymagające regularnej kontroli.

Klapy tego typu z łatwością można umieścić w ścianach i sufitach wykonanych w systemie suchej zabudowy. Są one wykonane z ram aluminiowych z wypełnieniem z płyt kartonowo – gipsowych. Aby zapobiegać przypadkowemu otwieraniu się klap posiadają one linki trzymające skrzydło. Klapy mogą też być wyposażone w specjalne zamki. Warto wiedzieć, że drzwi rewizyjne są dostępne także w opłytowaniem o dużej odporności na działanie ognia, dzięki czemu można je montować w ścianach oddzielenia przeciwpożarowego. Poniżej przedstawiam prawidłowy montaż klapy w kilku krokach.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie zmierzyć długość i szerokość klapy. W miejscu, gdzie ma być ona zamontowana należy narysować prostokąt o takiej wielkości. Koniecznie trzeba użyć poziomicy, aby klapa była równo założona, a następnie wyciąć otwór, używając specjalnej piły do cięcia płyt.

Montaż klapy rewizyjnej

Przed montażem należy wyciągnąć skrzydło z ramy aluminiowej. Samą ramę trzeba umieścić w wyciętym wcześniej otworze i przykręcić za pomocą wkrętów. Kiedy rama jest już stabilnie osadzona w ścianie lub suficie, można do niej włożyć skrzydło klapy rewizyjnej. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy klapę można swobodnie otworzyć i zamknąć. Warto też przetestować, czy mechanizm zabezpieczający przed wypadnięciem klapy działa prawidłowo. Należy też pamiętać o założeniu osłonek na wkręty, które umieszczone są w skrzydle klapy. Miejsca, w których wkręcane były wkręty trzeba zaszpachlować, a po wyschnięciu wyrównać papierem ściernym. Tak przygotowaną powierzchnię można np. pomalować farbą. Klapa nie ma żadnych uchwytów, więc widoczna jest tylko niewielka szpara pomiędzy ramą, a skrzydłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj