Piękny ogród z wolną przestrzenią do zagospodarowania? Warto wybrać praktyczne meble ogrodowe, w tym również huśtawkę ogrodową. Sprawdzi się zarówno podczas odpoczynku w wiosenno-letnie popołudnie, czytając książkę lub słuchając muzyki, jak i podczas spotkań w gronie najbliższych.

Będąc właścicielem ogrodu lub działki warto także zadbać o nasze środowisko, a dokładniej ptaki zamieszkujące naszą okolicę. Niestety ze względów postępu nieruchomości oraz materiałów wykorzystywanych w budownictwie większość gniazd nie ma możliwości, by stabilnie utrzymać się na pionowej ścianie. Stąd też w naszym środowisku wiele gatunków ptaków już nie występuje. Budki lęgowe dla ptaków to doskonałe rozwiązanie zarówno do lasu, ogrodu, na działkę.

Budki lęgowe dla ptaków – jaki typ wybrać?

Przed wyborem budki lęgowej należy wykonać obserwację w swojej okolicy i zorientować się, jaki gatunek ptaków dominuje. Następnie wybrać konkretny typ budki dopasowany do gatunku. Przykładowo budki lęgowe typ B będą idealne dla Szpaka, Dudka czy Pleszki. Dlaczego typ budki jest ważny? Głównie ma wpływ na bezpieczeństwo ptaków – wybierając budkę odpowiednio do rozmiaru ptaka większe i dominujące gatunki nie mają możliwości, by dostać się do środka. Dzięki temu nie będą przejmowały kontroli nad mniejszymi gatunkami.

Wieszając budki lęgowe dla ptaków należy przede wszystkim zadbać o to, by drapieżniki nie dostały się do wnętrza. Budkę wieszamy na odpowiedniej wysokości, na jakiej latają konkretne ptaki i tak, by np. psy nie miały dostępu. Usuwamy wszelkie gałęzie, które mogłyby stanowić podporę dla kotów, kun czy innych drapieżników pragnących dostać się do piskląt. Tak niewiele wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo ptaków.

Okres jesienno-zimowy, a karmniki dla ptaków

W okresie, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera ptaki zimujące mają trudności ze znalezieniem pożywienia. Warto więc zadbać o te małe stworzonka oferując im pokarm w karmniku. Karmniki dla ptaków dostępne są w wielu wersjach – zarówno wiszące, jak i stojące, dzięki czemu można je również stabilnie położyć na pniu drzewa czy w innym miejscu. Warto zorientować się, jakie produkty będą odpowiednie dla ptaków i zostawić w karmniku. Ptaki odwdzięczą się np. niwelując szkodniki w ogrodzie, kiedy temperatura będzie sprzyjała pielęgnacji roślin.

Huśtawka dla dziecka i nie tylko

Ponadczasowe wyposażenie ogrodu czy podwórka to oczywiście huśtawka ogrodowa. Idealna nie tylko do zabaw, ale do odpoczynku czy wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Doskonałą opcją, by pogodzić zabawę i odpoczynek jest huśtawka ogrodowa z ławką dla dziecka. Osobno zamocowane wygodne siedzisko z oparciem sprawdzi się dla dorosłych, natomiast pojedyncza ławka to ulubiona rozrywka wielu maluchów.

Warto zadbać o aktywność na świeżym powietrzu nie tylko na placu zabaw, ale zapewniając dziecku atrakcje także na terenie własnego ogrodu przed domem. Dzięki temu my, jako rodzice możemy z łatwością zająć się pielęgnacją roślin, a dzieci zabawą na huśtawce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj