Odzież robocza – co warto o niej wiedzieć?

Odzież robocza jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego pracownika, który ma do czynienia m.in. pracami budowlanymi czy też miejscami w których powinna zostać zapewniona kompleksowa ochrona ciała. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt zachowania widoczności. Sprawdź, dlaczego profesjonalna odzież robocza i odzież ostrzegawcza nie może być wybrana przypadkowo. Na co zwracać uwagę i dlaczego często bez niej przeprowadzenie prac jest niemożliwe?

1. Odzież robocza – sprawdzona odzież BHP
2. Odzież ochronna – jakie ubrania robocze? Co ma wpływ na ich trwałość

Odzież robocza – sprawdzona odzież BHP

Artykuł 237 Kodeksu pracy mówi jasno o tym, że pracodawca musi bezpłatnie dostarczyć swoim pracownikom ubrania BHP wówczas, kiedy jego własna jest narażona na zniszczenie, bądź też zabrudzenie. Nie bez znaczenia pozostają także względy sanitarne, jak również technologiczne. Ważne jest również bezpieczeństwo. Należy pamiętać także o tym, że mimo użytkowania odzieży, w tym takiej jak odzież robocza Portwest czy też odzież robocza Sara Wokrwear konieczne jest także zapewnienie jej naprawy, konserwacji czy też wymiany – w razie zajścia takiej potrzeby. 

Odzież ochronna – jakie ubrania robocze? Co ma wpływ na ich trwałość

Jednym z najważniejszych czynników jakie należy wziąć pod uwagę wybierając odzież roboczą jest materiał, jaki został wykorzystany do jej wykonania. Na rynku można znaleźć kombinezony robocze, spodnie robocze i nie tylko wyprodukowane z jakościowych tkanin, których właściwości należy dopasować do przeznaczenia.

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów naturalnych jest bawełna, która charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza. Ponadto jest lekka i doskonale sprawdzi się w przypadku pracowników przebywających w suchych i ciepłych pomieszczeniach. Nie nadaje się jednak na ubrania budowlane z uwagi na trudne środowisko pracy.

Wśród producentów ubrań roboczych dużą popularnością cieszy się poliester. Jest nie tylko stosunkowo łatwy w utrzymaniu, ale również wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę także na elastan w duecie z akrylem. Gwarantują odpowiednią rozciągliwość odzieży roboczej, a przy tym jest wygodna w noszeniu.

Przed zakupem ubrań należy również mieć na uwadze jakość ich wykonania. Liczy się nie tylko tkanina odpowiednio dobrana do środowiska pracy, ale również detale produkcyjne. W praktyce oznacza to obecność elementów wzmacniających czy zwiększających funkcjonalność stroju. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań takich jak np. odzież robocza Snickers Workwear. Takie działanie to gwarancja najwyższej jakości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj