W ostatnim czasie coraz częściej zadawane jest nam to samo pytanie. Jaka jest dokładnie różnica między ostrzami powlekanymi tytanem, a stalowymi do kosiarek robotycznych? Rozumiemy, że może to być mylące. Dlatego uznaliśmy, że ważne jest dokładne wyjaśnienie tego. Dzięki temu będziecie Państwo wiedzieć, na czym stoicie.

Istnieje kilka rodzajów ostrzy. Sami sprzedajemy różne rodzaje ostrzy do kosiarek robotycznych. Powód jest prosty – są to najczęściej używane ostrza. Sami również używamy ostrzy, które sprzedajemy. Jesteśmy przekonani o jakości naszego własnego produktu. Chcielibyśmy się nią z Państwem podzielić.

Które ostrza do kosiarek robotycznych powinienem wybrać?

Zakup kosiarki robotycznej może być na początku dość mylący. Podobnie jest z pytaniem, które ostrza do kosiarek robotycznych powinienem wybrać? I które ostrza są odpowiednie dla mojego urządzenia?

Oczywiście można znaleźć wiele informacji na temat tych ostrzy, ale różnica nie zawsze jest jasna, a wiele marek używa tych samych ostrzy. Najczęstszymi ostrzami są stalowe i powlekane tytanem ostrza do kosiarek robotycznych.

Stalowe ostrza

Najbardziej standardowe ostrza to ostrza stalowe. Są one szeroko stosowane w całej Holandii i zazwyczaj są standardowo dołączane do kosiarek robotycznych. Ten rodzaj ostrzy ma standardową grubość 0,6 milimetra. Oznacza to, że mają one standardową grubość. Ogólnie rzecz biorąc, te ostrza są w porządku. Wytrzymują one około dwóch miesięcy, po czym istnieje większe ryzyko ich złamania. Ponieważ chcemy temu zapobiec, zalecamy zawsze wymianę tych ostrzy po 2 miesiącach. Może się zdarzyć, że będziesz musiał wymieniać ostrza częściej. Możesz to sprawdzić podczas konserwacji swojej kosiarki robotycznej.

Nie dotyczy to jednak kosiarek robotycznych, które używają jednego lub dwóch dużych ostrzy tnących, takich jak ostrza do kosiarek robotycznych marki Wolf-Garten lub Robomow. Te ostrza tnące zazwyczaj wytrzymują cały sezon koszenia. Choć to również zależy od sposobu użytkowania kosiarki robotycznej. Dlatego regularnie kontroluj również te ostrza.

Powlekane tytanem ostrza

Mamy w swojej kolekcji ostrza powleczone tytanem dla wielu marek. Jesteśmy nimi przekonani, dlatego sami stosujemy je również w naszych kosiarkach robotycznych. Te ostrza mają również grubość 0,6 milimetra, więc to nie jest różnica. Jednak są one ostrzejsze i bardziej wytrzymałe. I pozostają dłużej ostre dzięki powłoce tytanowej. Ta powłoka sprawia, że ostrza wolniej się zużywają i dłużej zachowują dobry efekt koszenia. To właśnie uznaliśmy za najbardziej interesujące. Mimo to wymieniamy te ostrza również po trzech miesiącach. Jest to raczej z prewencji, ponieważ naprawdę chcemy uniknąć złamania ostrzy. Dlatego zalecamy zawsze tak postępować. Te ostrza powleczone tytanem wytrzymują więc dłużej niż standardowe ostrza stalowe. Mogą być nieco droższe w zakupie, ale wytrzymują dłużej, dają lepsze efekty koszenia, ponieważ dłużej pozostają ostre i rzadziej się łamią niż ostrza stalowe. To jest nasza pełna kolekcja ostrzy powlekanych tytanem.

Moje ostrza do kosiarki robotycznej szybko się zużywają

Czy twoje ostrza do kosiarki robotycznej zużywają się co dwa, trzy miesiące? To nie takie złe. Większość ostrzy ma żywotność dwóch, trzech miesięcy. Są one używane na pełnych obrotach przez długi czas, więc logiczne jest, że ostrza się tępią i zużywają.

Czy ostrza częściej się łamią? Wtedy może być inny problem. Oczywiście zależy to również od wielkości trawnika i częstotliwości koszenia, jak długo ostrza wytrzymają. Im intensywniejsze użytkowanie, tym krótszy czas ich żywotności.

Dlatego dla pewności sprawdź również, czy na trawniku nie ma żadnych przedmiotów, kamieni ani gałęzi. Za każdym razem, gdy ostrza na nie trafiają, szybciej się zużywają i rośnie ryzyko ich złamania. Ważna jest również jakość używanych ostrzy. Zawsze wybieraj wysoką jakość, aby uzyskać najlepszy efekt koszenia.

Złamane ostrza mogą trafić na trawnik, co jest bardzo niebezpieczne. Ponadto koszenie tępych lub uszkodzonych ostrzy może powodować wiele problemów na twoim trawniku. Na przykład trawa może zostać uszkodzona, szybko żółknie, ponieważ jest źle przycinana lub powoduje łysienie. To nie było oczywiście zamierzone zachowanie kosiarki robotycznej. Dlatego regularnie kontroluj ostrza i wymieniaj je, jeśli to konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj