Jakie lampy ogrodowe wybrać?

Wszyscy znamy powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce”, ale nie oszukujmy się, pierwsze wrażenie jest najważniejsze ze wszystkich. Ogród jest wizytówką naszego domu, a także nas samych. Może wiele powiedzieć o osobowości danej osoby zważając na to jak jest urządzony. Większość z nas mając piękny dom marzy o równie fantastycznym ogrodzie. Po zakończeniu organizowania go pojawia się pytanie: jakie oświetlenie wybrać?

Lampy solarne do ogrodu

Przecież nie ma nic lepszego niż ciepły, miły wieczór spędzony na zewnątrz a prawidłowe światło doda jeszcze więcej uroku do Twojego zakątka. Zanim podejmiemy decyzję wpierw musimy trochę się w tym rozeznać. Mamy duży wybór, zacznijmy jednak od solarnych lamp ogrodowych. Z pewnością spotkaliście się z nimi nie raz. Są one bardzo popularne ze względu na swe liczne zalety.

Energooszczędne oświetlenie ogrodu

Przede wszystkim są energooszczędne co już jest ogromnym plusem. Tego typu lampy są zasilane energią słoneczną poprzez ogniwa krzemowe. Można zdecydować się na dowolną ilość, ponieważ decydując się na nie nie poniesiemy żadnych kosztów oświetlenia, prócz samego zakupu. Ładują się w ciągu dnia samoistnie. Ponadto przy ich wyborze można zdecydować się też na takie z czujnikiem zmierzchu, które zapalą się same z siebie, gdy przyjdzie na to czas, oświetlając nasz piękny ogród.

Takie podstawowe znajdziemy w cenie nawet kilkunastu złotych, ale dostępne są również te za kilkadziesiąt. Przy ich kupnie kierujcie się własnymi preferencjami.  Jeśli posiadamy ogródek niewielkich rozmiarów to wspaniałym pomysłem będą latarenki ogrodowe. One z pewnością dodadzą odrobiny magii do Twego ogrody. Występują w dwóch wariantach: drewnianych i metalowych.

Umiejscowienie lamp w ogrodzie

O te pierwsze trzeba zadbać, lepiej umieścić je w przysłoniętym miejscu, by przez zjawiska atmosferyczne nie zniszczyły się. Decydując się na metalową ze stali nierdzewnej nie musimy się niczym martwić i umieszczamy je tam gdzie nam się podoba. Przy tym wyborze koszt jest już niestety większy, mieszczą się w przedziale cenowym od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Chcąc szczególnie wyróżnić jakąś część naszego ogrodu powinniśmy zdecydować się na reflektory ogrodowe. Można je dowolnie regulować jeśli chodzi o padanie światła, które jest też naprawdę mocne. Dostępne są też w wersjach z czujnikami ruchu. Cena takiego wynalazku to również od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Kinkiety ogrodowe

Zostają nam kinkiety. Te klasyczne swoim wyglądem przypominają latarnie, ale te miejskie. Dodadzą charakteru Twojemu ogrodowi, a do tego także są dostępne z czujnikami ruchu, co pozwoli nam trochę zaoszczędzić. Dostępne są również te z bardziej nowoczesnym wyglądem. Znajdują się w przedziale cenowym podobnym do dwóch wcześniejszych poprzedników.

Tanie lampy ogrodowe, jakie kupić?

Jeśli nasz budżet pozostaje ograniczony najlepszym wyborem będą lampy solarne, jednak gdy finanse pozwolą nam na lepszy rozrzut to warto zastanowić się nad innymi opcjami i korzyściami, które oferują inne oświetlenia ogrodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj