Koszenie trawy jest trudną i wydłużającą się czynnością. Korzystamy wówczas z różnego typu narzędzi. Jednymi spośród najbardziej wydajnych będą traktorki ogrodowe takie, jak te dostępne w sklepie internetowym Stiga. Takie urządzenia umożliwiają skoszenie zdecydowanie większych powierzchni, aniżeli kosiarki w tradycyjnym wydaniu. To zdecydowanie najlepsza opcja dla każdego sporego ogrodu.

Kosiarka traktorek – jaka będzie najlepsza?

Kupno ogrodowego traktorka to spory wydatek, zatem decyzja winna być odpowiednio przemyślana. Trzeba wybrać model według faktycznych możliwości i potrzeb. Poszczególne parametry decydować będą o przydatności urządzenia w określonych sytuacjach.

Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy zwracać uwagę podczas wybierania kosiarki w formie traktorka, powinna być moc oraz rodzaj silnika. Urządzenia te posiadają nierzadko silniki dwu- albo jednocylindrowe. Napęd ma ogromne znaczenie. Najbardziej wydajne w tym wypadku będą spalinowe traktorki. Dobrej jakości modele mają w posiadaniu parę opcji biegów w przód oraz w tył. Skrzynia może być automatyczna albo ręczna.

Mechanizm koszący jest ważny dla dokładności czy wydajności koszenia. Zwykle będą to dwa ostrza, które poruszają się rotacyjnie. Mechanizm może zostać umieszczony pod ramą maszyny albo na przodzie. Drugie z rozwiązań zapewni lepszą dokładność podczas pracy. W wybranych modelach wyrzut koszonej trawy odbywa się na boki albo do kosza. Wydajność koszenia zależna będzie od roboczej szerokości. Im jest ona większa, tym szybciej można się uporać z trawnikiem. Równocześnie ma to wpływ na zwrotność naszej maszyny. Niewątpliwie ciągle będzie to determinowane przez inny z parametrów – promień skrętu. Kosiarki o sporej szerokości przydatne są na dużych połaciach takiego samego trawnika, o mniejszej ułatwiają nam koszenie między drzewami. Następna kwestia to wysokość cięcia oraz możliwość jej regulacji. W przypadku urządzeń spalinowych ważna jest także pojemność baku. Dłuższa praca bez dolewania paliwa, jest przecież wygodna.

Funkcje dodatkowe traktorka

Wygodne rozwiązanie to wyposażenie traktorka koszącego w kosz (im większy, tym dla nas lepiej). Skoszona trawa nie będzie zaśmiecała trawnika, nie musimy jej grabić. Nada się zaś celem tworzenia pryzm w kompostownikach. Wybrane modele dobrej klasy posiadają tryb opróżniania automatycznego kosza. Przydatna będzie także funkcja mielenia trawy. Dzięki czemu większa ilość organicznego materiału może się znaleźć w koszu. Blokada różnicowego mechanizmu ułatwi poruszanie się na trudniejszym terenie. Kosiarka typu traktorek, nie musi się odznaczać stałą szerokością koszenia – w wybranych modelach tenże element może być regulowany i dobierany do naszych bieżących potrzeb. Kosiarka traktorek w przeciwieństwie do zwykłej kosiarki, ma więcej zastosowań. Może nam służyć choćby do ciągnięcia przyczepki. Zimą zaś bez przeszkód przyczepimy do niego pług. To bardzo efektowne urządzenie, które wykorzystamy z powodzeniem celem odśnieżania ścieżek, chodnika czy też drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj