Skrzynki balkonowe wybierać należy bardzo umiejętnie, uwzględniając specyfikę sadzonych w nich roślin. To samo dotyczy ogrodniczych skrzynek na rośliny, w których są one transportowane. Drewniana skrzynka to w tym przypadku niezbyt dobry pomysł.

Skrzynki na rośliny — jak wybierać?

Kwiaty i inne roślinny ozdobne są jedyne w swoim rodzaju. Jeśli chcesz je z zyskiem sprzedać, musisz zadbać także o odpowiednio dobrane rozwiązania do transportu i przechowywania asortymentu roślinnego. Jeśli roślina na stanowisku się pięknie prezentuje, zdecydowanie łatwiej jest ci ją sprzedać. Dlatego tak ważne jest, aby skrzynki na rośliny były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne, jak i ekologiczne. Nie bez powodu najczęściej wybieranym rozwiązaniem są pojemniki ogrodowe plastikowe. Zapewniają on bezpieczeństwo przewożonego towaru, a także gwarantuję wygodę pracowników podczas przewożenia, wnoszenia, wykładania, układania skrzynek. Bardzo dużym plusem będzie z pewnością stabilność i wytrzymałość skrzynek. Warto wybierać te, które nadają się do układania w stosy, dzięki czemu łatwiej się je magazynuje, jak i transportuje.

Drewniane skrzynki czy plastikowe do recyklingu?

Oczywiście dzisiaj nie można zapominać o kwestiach ekologii i dbałości o środowisko. W branży ogrodniczej, a więc najsilniej związanej z roślinnością i otaczającym nas środowiskiem jest to szczególnie ważne. Nie da się jednak ukryć, że drewniane skrzynki, które oczywiście zdają się znacznie bardziej ekologiczne od tych plastikowych, nie są tobym rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na ich wagę, która zdecydowanie utrudnia przenoszenie i układanie roślin. Pojawiła się jednak ciekawa alternatywa — skrzynki plastikowe ogrodnicze, które w 100% poddają się recyklingowi. Wykonanie ich z odpowiednich tworzyw sztucznych sprawia, że można z nich korzystać wielokrotnie. Możesz kupić takie pojemniki na byliny, cebulki kwiatowe, młode rośliny. Znajdziesz także ekologiczne pojemniki dla szkółek oraz transportu krzewów, drzewek owocowych i leśnych.

Estetyczny wygląd i bezpieczeństwo roślin

Estetyczny wygląd skrzynek jest oczywiście ważny, natomiast warto zwrócić uwagę na rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo roślin:

  • skrzynki na byliny, cebulki kwiatowe i młode rośliny mają z ażurowymi, perforowanymi ścianami bocznymi zapewniającymi odpowiednią wentylację zawartości.
  • pojemniki ażurowe umożliwiające odpływ nadmiaru wody, chroniące przed zastojem wilgoci, a przez to zabezpieczające rośliny przed gniciem.
  • dopasowanie wysokości skrzynek do typu przewożonej roślinności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj