Wilanów to jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Słynie z ciekawej historii i wyjątkowej architektury. To spokojna i bezpieczna okolica zapewniająca mieszkańcom liczne udogodnienia. O czym pamiętać, decydując się tu na zakup mieszkania od dewelopera?

Określ własne możliwości finansowe

Wilanów to bardzo atrakcyjne miejsce do życia i pracy, ale jest to również jedna z najdroższych lokalizacji w Warszawie. Średnie ceny za 1 m kw. nowego mieszkania oscylują w granicach 10 tys. zł. To sporo, dlatego trzeba dobrze się zastanowić nad sposobem sfinansowania zakupu. Nie każdego stać na wyłożenie gotówki, dlatego często niezbędny okazuje się kredyt hipoteczny – należy jednak pamiętać, że obecnie nie jest łatwo go dostać, gdyż banki wymagają wysokiej zdolności kredytowej.

Określ swoje potrzeby

Eksperci z firmy Ronson przypominają, że przy zakupie mieszkania na potrzeby prywatne obowiązują nieco inne kryteria niż ma to miejsce w przypadku lokali na wynajem. Przykładowo najlepszym rozwiązaniem dla rodziny jest duże i przestronne lokum zapewniające komfort każdemu domownikowi. W tym kontekście niebagatelne znaczenie ma układ pomieszczeń i ich rozmieszczenie względem stron świata. Z kolei single zwykle szukają nieco mniejszej, ale za to bardzo funkcjonalnej przestrzeni, chociaż oczywiście wcale nie musi być to regułą. Deweloper – Wilanów to dzielnica bardzo zróżnicowana pod względem ofert nowych mieszkań – powinien zaproponować potencjalnemu klientowi różne opcje wykończenia.

Znajdź odpowiedniego dewelopera

Przed nawiązaniem współpracy z deweloperem trzeba mieć na uwadze parę ważnych kwestii. Przede wszystkim musi być to wiarygodna i doświadczona firma, która może się poszczycić atrakcyjnymi inwestycjami i interesującymi planami na przyszłość. Koniecznie należy zapoznać się z jej sprawozdaniami finansowymi, aby sprawdzić, w jakim stopniu jest wypłacalna. Niezwykle istotne jest również to, aby stan prawny działki, na której powstanie osiedle, był uregulowany i niepozostawiający żadnych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj