Płytki drewnopodobne to trend, który zadomowił się w naszych wnętrzach na dobre. Połączenie funkcjonalności płytki ceramicznej i kojarzącej się z domowym ciepłem, faktury drewna od kilku sezonów nieustannie zachwyca.

Poniżej przedstawiamy 3 powody, dla których płytki imitujące drewno, np. te firmy Paradyż https://www.paradyz.com/plytki/plytki-drewnopodobne cieszą się tak dużą popularnością.

Nie tylko szarości

Łazienkę w odcieniach bieli i szarości – niezwykle neutralną propozycję – znajdziemy w większości aranżowanych w tym roku wnętrz. Kafle drewnopodobne do prostej, nowoczesnej łazienki dodadzą nowy, a jednak dobrze znany nam element – fakturę drewna, nawiązującą np. do deski drewnianej, która wyróżni wystrój tego pomieszczenia na tle innych. Inspiracje materiałami pochodzenia naturalnego: drewnem oraz kamieniem pojawiają się w aranżacjach nowoczesnych wnętrz regularnie, dodając do każdego, nawet najbardziej awangardowego wystroju nieco sielskich, rustykalnych elementów.

Tradycja czy nowoczesność?

Jednym z pomieszczeń, w którym kafelki drewnopodobne prezentują się bardzo stylowo i zdają się być niemal w swoim „naturalnym otoczeniu” jest kuchnia. Każdy z nas pamięta kuchnię swojej babci, w której królowały drewniane meble i marmurowe blaty. Kafle drewnopodobne umożliwią nam nawiązanie nawet w najbardziej nowoczesnej aranżacji do tradycyjnych elementów wystroju tego pomieszczenia. Ciepły odcień płytek imitujących drewno przywodzi na myśl rodzinną, spokojną atmosferę – wykorzystanie w kuchni kafli drewnopodobnych to rozwiązanie zapewniające wymarzoną aranżację, nawiązującą do materiałów występujących w naturze bez obaw o utrzymacie w czystości tego wymagającego pomieszczenia.

Drewno w salonie

Nikogo nie dziwi obecność motywów drewnianych w naszych salonach – stolarka okienna i drzwiowa, elementy wystroju wnętrz oraz materiały wykończeniowe – wzór i faktura drewna opanowały pomieszczenia przeznaczone do wypoczynku. Płytki ceramiczne imitujące drewno zastosowane na podłogach albo jako naścienny element dekoracyjny sprawdzą się w pokojach dziennych, których użytkownicy cenią sobie wygodę. Kafle drewnopodobne będą cieszyć oko miłośników zarówno klasycznych stylów wnętrzarskich, jak i amatorów nowoczesnych i oszczędnych w formie rozwiązań aranżacyjnych. Ludzkość przyzwyczaiła się do faktury drewna w swoim najbliższym otoczeniu – dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, nie musi z tego przyzwyczajenia rezygnować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj