Atrapy kamer to doskonały sposób na zapobieganie wtargnięciom włamywaczy oraz innych nieproszonych gości na teren Twojej posesji. Dzięki skutecznym atrapom kamer, zwiększysz bezpieczeństwo w swoim domu, bez konieczności zakupu kosztownych systemów ochrony. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepsze atrapy kamer w Twoim domu.

Atrapy kamer to popularne urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje, są imitacją typowych kamer CCTV, zwanych również kamerami śledzącymi. Posiadanie atrapy kamery na budynku lub domu to skuteczny sygnał dla potencjalnych włamywaczy, który informuje ich o zwiększonym ryzyku, związanym z ewentualnym wtargnięciem do niego.

Jak wybrać skuteczną atrapę kamery?

Należy pamiętać, że przede wszystkim atrapa kamery powinna wiernie odwzorowywać prawdziwą kamerę z domowego monitoringu. Imitacje widoczne na pierwszy rzut oka mogą nie zdać egzaminu i zostać całkowicie zlekceważone przez potencjalnego włamywacza lub intruza, który będzie chciał włamać się do Twojego domu. Jeśli stoisz przed wyborem konkretnej atrapy kamery, nie sugeruj się ceną, a właśnie wiernością względem oryginalnych urządzeń monitorujących.

Warto wiedzieć, że atrapy kamer mogą być z zewnątrz takie same jak standardowe kamery CCTV, a jedyną różnicą może być brak obecności urządzeń, które są zamontowane w ich środku i umożliwiają rejestrację obrazu. W typowej kamerze montowane w systemach ochrony, powinny znajdować się nie tylko komponenty umożliwiające rejestrację obrazu, ale także jego przesyłanie. I choć w atrapach kamer nie zachodzi taka konieczność, to warto nabyć atrapę możliwie jak najwierniej oddającą wygląda prawdziwego urządzenia.

W tym celu wielu producentów atrap, wyposaża swoje urządzenia w elementy, które mają za zadanie uwiarygodnić imitacje. Przeglądając oferty atrap kamer, można spotkać się np. z imitacjami, które posiadają migające diody LED, wiernie odwzorowujące charakterystyczne czerwone diody w urządzeniach monitorujących.

Atrapy kamer – rodzaje

Jednym z najczęściej wybieranych modeli są kopułkowe atrapy kamer. Kopułkowe atrapy kamer mają półokrągły kształt, a wiele z nich jest wyposażonych dodatkowo w przyciemnianą szybkę, które uwiarygadnia kopułkowe atrapy względem prawdziwych kamer. Kopułkowe atrapy kamer mogą być montowane zarówno na ścianie danego budynku, jak i na suficie. Jeśli masz zamiar kupić wewnętrzną atrapę kamery, powinieneś poszukać atrapy do montaży sufitowego.

Tego typu urządzenia najczęściej są stosowane w biurach, sklepach, czy miejscach publicznych i tak jak w przypadku klasycznych, zewnętrznych atrap kamer, mają odstraszyć potencjalnych intruzów i włamywaczy. Atrapy kamer do montażu sufitowego są wyposażone w obrotowe głowice wraz z soczewkami, które są umieszczone za przyciemnionym szkłem. Dodatkowe oświetlenie LED sprawia wrażenie, że dana atrapa to prawdziwa kamera.

Wybierając atrapy kamer, nie należy przede wszystkim sugerować się ceną danej imitacji, choć ogólnie rzecz biorąc, atrapy kamer są co najmniej kilkukrotnie tańsze od oryginałów. Zakup nawet kilku atrap wokół domu, nie spowoduje drenażu portfela, za to może dać dodatkowe bezpieczeństwo Tobie i twojej rodzinie.

Czytaj więcej: Konwertery – co warto wiedzieć przed zakupem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj