Optymalne oświetlenie wnętrza domu czy mieszkania nie jest łatwe. Do uzyskania funkcjonalnego efektu konieczne jest zastosowanie wielu lamp, a ich rozmieszczenie uzależnić należy nie tylko od przeznaczenia pomieszczeń, ale także ilość okien oraz potrzeb użytkowników. Nie bez znaczenia jest także design samego żyrandola, który powinien dobrze uzupełniać całą aranżację. Dowiedz się więcej, na temat oświetlenia.

  1. Źródło światła w salonie – warto postawić nie tylko na lampy wiszące
  2. Lampy do mieszkania w stylu retro
  3. Lampy retro – jak dopasować je do wnętrza?

Źródło światła w salonie – warto postawić nie tylko na lampy wiszące

Salon to miejsce, w którym spędzamy najczęściej najwięcej czasu w różnych porach dnia. Wybierając lampy do głównego pokoju, warto wziąć pod uwagę, co najczęściej tam robimy.

W wielu salonach centralnym elementem jest stół, przy którym odbywają się posiłki. Warto umieścić nad nim lampę wiszącą. W przypadku, gdy stół znajduje się na środku salonu, lampa może stanowić jednocześnie centralne źródło światła. W innej sytuacji zdecydować należy się na dodatkową lampę sufitową, które lepiej doświetli kąty pomieszczenia. Jeżeli w salonie spędzamy również czas np. czytając książki lub oglądając telewizję, warto wyposażyć pomieszczenie także w lampki naścienne, które będą zapewniać punktowe oświetlenie. Taką rolę dobrze spełnić także lampa stojąca, np. w formie reflektora.

Lampy do mieszkania w stylu retro

Styl vintage coraz śmielej wkracza na salony. W takich miejscach dobrze sprawdzi się oświetlenie retro, które uzyskać możemy, decydują się na zakup dużych, bogatych żyrandoli. Taki typ lampy najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. W przypadku mniejszego metrażu, lepszą opcją może okazać się sufitowa lampa kloszowa.

Szeroki wybór lamp oferuje sklep internetowy https://kolory-swiatla.pl/Spotline lampy to szeroki wybór wzorów, a przy tym wysoka jakość. Dzięki temu uzyskać można nie tylko oryginalne efekty świetlne, które ubogacą aranżację różnego typu, ale także przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem lamp i żyrandoli.

Lampy retro – jak dopasować je do wnętrza?

Lampa vintage to nie jednak nie tylko bogato zdobione modele. Alternatywą mogą być proste, geometryczne wzory, dostępne w ciekawych kolorach – starym złocie, platynie, przecieranej bieli, inspirowane modnymi latami 50. i 60. ubiegłego wieku.

Lampy retro to zatem dobry wybór nie tylko do pomieszczeń w stylu vintage. Oryginalny design lamp urozmaici także aranżacje minimalistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj