Wysoki mur i dobrej klasy drzwi antywłamaniowe mogą nie wystarczyć, aby skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą czy innymi zagrożeniami, na które narażony jest twój dom i jego mieszkańcy. Chcesz spać naprawdę spokojnie? Zobacz, co oferują nowoczesne systemy zabezpieczeń, i sprawdź, jaka instalacja jest ci potrzebna.

Choć zwykło się myśleć, że profesjonalne systemy zabezpieczeń są przeznaczone wyłącznie do ochrony obiektów publicznych, dziś można w nie wyposażyć również domy prywatne. I wcale nie chodzi o postawienie na terenie posesji budki strażniczej, w której dzień i noc będzie przebywał pracownik ochrony fizycznej, dbając o twoje bezpieczeństwo. Chodzi o znacznie mniej inwazyjne, a zarazem skuteczne rozwiązania o charakterze elektronicznym. W co zatem możesz zainwestować?

Dobre drzwi antywłamaniowe to nie wszystko

… choć trzeba przyznać, że to absolutna podstawa bezpieczeństwa twojego domu. Nie zapominaj jednak, że równie newralgicznymi punktami, z których złodziej może się dostać do wewnątrz są okna – zwłaszcza te na niższej kondygnacji. Upewnij się więc, że i one są wyposażone w zamek antywłamaniowy i mają odpowiednio wzmocnioną konstrukcję.

To nie wszystko, co możesz zrobić. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie system alarmowy wzbogacony o czujniki ruchu / wybicia szyby – zamontowane właśnie przy oknach oraz drzwiach.

Systemy zabezpieczeń – skonfiguruj taki, jakiego potrzebujesz

Nowoczesne systemy zabezpieczeń oferują wiele funkcjonalności. Co zaś najważniejsze – są niezwykle różnorodne. A to oznacza, że bez trudu znajdziesz taki, który będzie dopasowany do potrzeb twojego budynku. O ile czujniki przy drzwiach wejściowych i oknach są niemal obowiązkowym elementem, o tyle pozostałe są opcjonalne, a ich wybór zależy od specyfiki obiektu.

Mogą to być na przykład:

  • czujniki gazu – przydatne wówczas, gdy w budynku korzystasz z instalacji gazowej, np. do ogrzewania czy gotowania. Detektor uruchomi alarm, gdy gaz zacznie się ulatniać,
  • czujniki dymu – efektywne zabezpieczenie przeciwpożarowe, które pozwala na szybkie podjęcie interwencji,
  • wewnętrzne i zewnętrzne czujniki ruchu – uaktywniane np. wówczas, gdy wyjeżdżasz na wakacje lub dom pozostaje pusty na wiele godzin.

A co z monitoringiem?

Również na terenie prywatnych posesji monitoring może stać się częścią systemu zabezpieczeń. Najczęściej kamery są instalowane na zewnątrz – tak, aby obejmowały zasięgiem wejście na teren obiektu, drzwi prowadzące do wewnątrz oraz inne newralgiczne punkty. Co ważne, gdy monitoring działa w ramach systemu zabezpieczeń obsługiwanego przez firmę z branży security, pozwala np. na dokonanie natychmiastowej wideoweryfikacji, gdy uruchomi się jeden z czujników ruchu / dymu czy wybicia szyby. Taką usługę ma w swojej ofercie np. lider rynku, czyli Konsalnet.

Jak skonfigurować system zabezpieczeń dla domu? Najlepiej – w porozumieniu z ekspertami z branży, którzy przeanalizują twoje potrzeby i przedstawią wszystkie dostępne opcje. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie, które efektywnie podniesie bezpieczeństwo twoje i pozostałych domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj