Chcesz wysłać prezent komuś bliskiemu? A może planujesz sprzedaż niepotrzebnych bibelotów na portalu aukcyjnym lub właśnie założyłeś sklep internetowy? Pamiętaj, aby przed nadaniem odpowiednio zapakować przesyłkę. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć paczkę, by bezpiecznie dotarła do odbiorcy. Przeczytaj i uniknij niepotrzebnych błędów!

Wybierz wytrzymałe pudełko

Dobranie odpowiedniego opakowania i zabezpieczenie przesyłki pozwoli Ci uniknąć zniszczenia towaru. Pamiętaj, że pudełko zawsze powinno zostać dopasowane do zawartości – im jest ona cięższa, tym musi być bardziej wytrzymałe. Idealnym rozwiązaniem jest trójwarstwowa tektura falista, która nie pęknie pod naciskiem czy podczas upadków (np. na samochodzie lub w sortowni). Lepiej zrezygnuj z używanego kartonu, który może być zadrapany, naderwany lub w inny sposób uszkodzony.

Jak zabezpieczyć paczkę pocztową? Pamiętaj o wypełniaczach

O tym, jak zabezpieczyć paczkę pocztową, w dużej mierze przesądza to, co dokładnie wysyłasz. Ubrania, maskotki lub książki nie uszkodzą się podczas przesuwania. Elektronika, kosmetyki (np. perfumy w szklanych flakonikach) czy dekoracje wymagają wypełnienia pustych przestrzeni w pudełku. Pamiętaj, że przesyłki najczęściej trafiają do automatycznych sortowni, gdzie mogą np. spaść z taśmy. Podczas transportu przewożone kartony zawsze są narażone na wstrząsy. Luki wypełnij folią bąbelkową lub specjalnymi chipsami styropianowymi. Chcesz ograniczyć dodatkowe wydatki? Z powodzeniem możesz wykorzystać przeczytane gazety lub inny papier zwinięty w kulki.

Dobrze zamknij pudełko

Zastanawiasz się, jak skutecznie zabezpieczyć paczkę? Pamiętaj o zamknięciu kartonu w taki sposób, aby przypadkiem nie otworzył się w czasie podróży. Pudełka fasonowe są dostosowane do łatwego zamknięcia i zwykle nie wymagają stosowania dużej ilości taśmy w celu zabezpieczenia. Zwykłe opakowania kartonowe warto jednak dokładniej zakleić, tak aby mieć pewność, że nie otworzą się w one w trakcie transportu. W takich przypadkach zamiast tradycyjnej taśmy biurowej, która może nie wytrzymać obciążenia, lepiej zastosować profesjonalne rozwiązania.

Dobrej jakości taśma pakowa pozwoli Ci uniknąć rozsypania zawartości podczas segregowania czy przerzucania przesyłek na samochodzie. Odpowiednia szerokość pozwala na szybkie i efektywne oklejanie, a mocny nośnik i wytrzymała substancja klejąca zapewnią dobre przywieranie taśmy, która nie rozerwie się pod wpływem ciężaru ani nie oderwie od podłoża. Zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie? Oklej nie tylko łączenia kartonu, ale także jego wszystkie krawędzie. W ten sposób uzyskasz wytrzymałe opakowanie, a jednocześnie nie narazisz się na dodatkową opłatę za usługę niestandardową.
Dużo pakujesz i chcesz przyspieszyć swoją pracę? Specjalny dyspenser do taśmy pakowej świetnie sprawdzi się w każdym sklepie internetowym oraz firmie.

Oznacz paczkę

Oznacz górę i dół pudełka – ta informacja będzie sugestią dla kuriera (linie segregujące niestety najczęściej są automatyczne). Przesyłasz przedmioty szklane? Naklej stosowną etykietę.

Sięgnij po najlepsze zabezpieczenia przesyłek

Zależy Ci, aby zabezpieczenie Twojej przesyłki było naprawdę trwałe? Dobry producent taśm pakowych oferuje mocne i estetyczne produkty do zaklejania wszelkiego typu kartonów, które naprawdę ułatwią Ci zadanie. Na rynku znajdziesz taśmy pakowe PP i PVC lub ekologiczne artykuły na bazie papieru. Zobacz, jak łatwo można przygotować paczkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj