Kiedy stawiamy dom, chcielibyśmy, aby prezentował się on estetycznie i atrakcyjnie nie tylko dla nas, ale również dla innych. Niektórzy zapominają o tym, że nie tylko wnętrze ma znaczenie wizualne – również zewnętrzny wygląd budynku jest istotny. Listwy elewacyjne mogą w prosty sposób upiększyć nasze okna i drzwi, dlatego warto rozważyć ich zastosowanie.

  1. Listwy elewacyjne – stonowane, czy nieco szalone?
  2. Profile elewacyjne – ozdoba dla okien, drzwi i nie tylko
  3. Okapniki – ochrona przed wodą

Listwy elewacyjne – stonowane, czy nieco szalone?

Listwy elewacyjne mogą posłużyć jako dekoracja takich elementów zewnętrznych budynku, jak chociażby okna, czy drzwi. Powinniśmy pamiętać, że nie tylko wnętrze naszego domu ma znaczenie – to, jak prezentuje się on na pierwszy rzut oka, kiedy stoimy na dworze, również może mieć wpływ na jego atrakcyjność. Dlatego właśnie ozdabianie okien lub drzwi może być dobrym pomysłem. Na rynku dostępne są rozwiązania zarówno bardziej stonowane i niezbyt wymyślne, jak i takie odznaczające się większą dozą kreatywności. Wszystko zależy od naszych upodobań – być może zapragniemy urozmaicić nieco naszą elewację.

Profile elewacyjne – ozdoba dla okien, drzwi i nie tylko

Warto mień na względzie fakt, że profile elewacyjne można zastosować w rozmaity sposób. Zazwyczaj wykorzystuje się je jako ozdobę dla zewnętrznej strony okien lub drzwi, jednakże jeśli mamy nieco bardziej wybujałą fantazję, możemy także umieścić je w innych miejscach naszej elewacji. Tutaj już od nas zależy, na jaką kombinację wpadniemy. Najważniejsze jest to, aby całość prezentowała się w sposób estetyczny.

Okapniki – ochrona przed wodą

Jeśli już zaczynamy zajmować się tematem zewnętrznej części budynku, należy również wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, na które jest on niewątpliwie narażony. Warto zastosować okapniki w formie ochrony przed deszczem i innymi opadami atmosferycznymi. Mogą być one w określonych przypadkach szkodliwe, a zadaniem okapnika jest to, aby odprowadzać nadmiar wody z dachu, czy też balkonu.

Kiedy budujemy dom, trzeba zająć się wszystkimi szczegółami. Ważne są nie tylko rozwiązania praktyczne, takie jak chociażby wspomniany wcześniej okapnik, które mają na celu ochronę budynku, ale również dekoracyjne. Listwy i profile dekoracyjne mogą się świetnie sprawdzić, jako drobne urozmaicenia całości. Możemy zastosować je zarówno w sposób klasyczny, jak i nieco niestandardowy. W proces ozdabiania należy włożyć serce i pomyślunek – powinniśmy bowiem stworzyć spójną i atrakcyjną wizualnie koncepcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj